Postawić kolejny krok w walce o utrzymanie. Zapowiedź meczu z AZS Uniwersytet Warszawski

W niedzielne południe ełkaesianki zawalczą na wyjeździe z rywalkami z górnej części tabeli, AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Łodzianki będą musiały dać z siebie wszystko, aby zdobyć kolejny komplet punktów, który przybliży je do utrzymania się w 1. Lidze. Szansy mogą upatrywać w nierównej formie domowej warszawianek…

Sytuacja biało-czerwono-białych jest daleka od idealnej – po rozegraniu części spotkań zaplanowanych na bieżącą kolejkę 1. Ligi, są ulokowane na przedostatnim miejscu w tabeli. Co prawda, dzięki gwarantowanemu punktowi za jutrzejszy mecz, zrównają się z 11. w tabeli Bogdanką AZS UMCS II Lublin i wskoczą na ich miejsce, przy korzystnym bilansie punktowym, jednak wiele jeszcze brakuje, aby móc mówić o spokojnym utrzymaniu. Niewątpliwie pomóc w tym może zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu, które pozwoli ełkaesiankom na skończenie kolejki na 10. lokacie w tabeli. 

W ostatnich tygodniach nieco bardziej pozytywnie można spoglądać na przyszłość łodzianek, które po wzmocnieniu składu m.in doświadczoną Martą Piątek, poprawiły formę na parkiecie, dzięki czemu zanotowały dwa tygodnie temu zwycięstwo z GTK Gdynia. Teraz ełkaesianki muszą postawić kolejny krok, wygrywając na wyjeździe z AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Stołeczna drużyna, mimo wysokiego miejsca w tabeli (5. lokata) nie ma idealnej formy w meczach domowych (na 6 spotkań trzy wygrane i trzy porażki) i jest to coś, co biało-czerwono-białe będą musiały skutecznie wykorzystać.

Łodzianki zmierzą się z warszawiankami w niedzielę. Pierwszy gwizdek o godzinie 12:00.

Fot. Walendi Photo