Koszykówka

Kolejny postawiony! ŁKS – Żubry 98:71

Koszykarze postawili kolejny krok w kierunku awansu. W pierwszym meczu trzeciej rundy fazy play-off pokonali Żubry Białystok i prowadzą tym samym w serii do dwóch zwycięstw.

Przez brak dostępnej w Łodzi hali spotkanie wyjątkowo rozegrano w Aleksandrowie Łódzkim. Oba zespoły musiły przystosować się do warunków licealnej sali gimnastycznej, przez co po połowie pierwszej kwarty na tablicy było zaledwie 10:9 dla ełkaesiaków. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć kapitan, Norbert Kulon, i za sprawą jego 5 celnych rzutów gospodarze zwołali podwoić swój dorobek punktowy. Goście szli jednak ramię w ramie i aż do zakończenia pierwszej odsłony spotkania wynik nie uciekł poza dwa punkty różnicy.

Kiedy już nasi koszykarze dostosowali się do meczowych warunków, byli nie do zatrzymania, czego najlepszym dowodem jest druga kwarta. Za sprawą celnych trójek rzucanych przez Macieja Leszczyńskiego i Norberta Kulona, a także dorzucanych przez Jakuba Karwowskiego, Nataniela Kolasińskiego i Mikołaja Wojciechowskiego dwójek, przewaga szybko zaczęła rosnąć. I tak przed drugie 10 minut urosła z dwóch, do siedemnastu „oczek”. Do przerwy ełkaesiacy zapewnili sobie nieco spokoju.

Ten okazał się jednak niepotrzebny, bo w dwóch kolejnych kwartach podopieczni Jarosława Krysiewicza szli jak burza. Druga połowa spotkania to kolejne 10 dorzuconych punktów przewagi i pewna wygrana. Do zwycięstwa poniosł kapitan, Norbert Kulon, któremu dzielnie wtórował Nataniel Kolasiński. We dwóch udało im się uzbierać 33 „oczka”, czyli niemalże połowę dorobku rywali.

Pierwszy wygrany mecz to nie koniec. W następną sobotę czeka nas drugie spotkanie tej pary. Zwycięstwo ełkaesiaków oznaczać będzie awans do półfinału play-offów, porażka powrót do Łodzi na trzeci mecz.

ŁKS Coolpack Łódź – Enea Żubry Chorten Białystok 98:71
(22:20; 27:12; 22:15; 27:24)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119