Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Na trybunach zgoda, na boisku walka! Zapowiedź meczu z Lechem Poznań

O bardzo cenne ligowe punkty zagrają w niedzielę „Rycerze Wiosny” z Lechem Poznań. Dla kibiców to mecz przyjaźni, jednak na boisku sentymentów nie będzie, Lech walczy bowiem o mistrzostwo Polski, ŁKS natomiast o ligowy byt. Wielkie emocje gwarantowane! 

 

Marcin Matysiak (trener ŁKS): – Atmosfera u nas na pewno jest dobra, ale przede wszystkim nie zapominamy o pracy, bo to najważniejsze. Oczywiście inaczej wygląda ten mikrocykl jeśli się wygrywa mecz, a zupełnie inaczej kiedy ten mecz jest przegrany. Na pewno w tym mikrocyklu było widać dużo entuzjazmu i to zwycięstwo z Radomiakiem jeszcze bardziej zmobilizowało zespół do jeszcze cięższej pracy. Było widać w tym tygodniu, że zawodnicy nie negocjują wysiłku tylko wszyscy ciężko pracują. Ta rywalizacja się zwiększyła dzięki temu, że część zawodników wróciło do treningu z drużyną.

Mariusz Rumak (trener Lecha): – Najważniejszym celem jest przełożenie tego, co dzieje się na treningu, na mecz. To duża różnica pomiędzy jakością, jaką piłkarze prezentują na treningu i sposobem, w jaki funkcjonują, a tym, jak później te spotkania są rozgrywane, gdy one „łamią się” po dwóch-trzech zagraniach. Nie ma ciągłości, realizacji tego, co chcielibyśmy grać. Największym wyzwaniem jest to, by dobrze przygotować zespół mentalnie do grania. By drużyna była w stanie uwierzyć, że jesteśmy w stanie przełożyć to, co robimy na boiskach treningowych, na mecz w Łodzi

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

Bardzo dobrą informacją dla kibiców ŁKS jest fakt, że żaden z ełkaesiaków w spotkaniu z Lechem nie pauzuje za kartki. Jeszcze lepszą nowiną jest to, że wszyscy piłkarze są zdrowi i będą brani przy ustalaniu kadry meczowej na niedzielne spotkanie. 

W poznańskiej drużynie nie ma absencji kartkowych, za to aż pięciu piłkarzy Lecha jest kontuzjowanych. Z powodu urazu w Łodzi na pewno nie wystąpią Artur Sobiech, Ali Gholizadeh, Dino Hotić, Filip Dagerstal i Michał Gurgul.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechem Poznań, będzie transmitowane na antenie, Canal+Sport 3. Mecz będzie też dostępny na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 14:50, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Damian Sylwestrzak

Asystenci: Michał Obukowicz, Adam Karasiewicz

Sędzia techniczny: Paweł Horożaniecki

Sędziowie VAR: Bartosz Frankowski, Arkadiusz Kamil Wójcik

 

Więcej o meczu ŁKS – Lech

Raport kartkowy 

Konferencja trenera Marcina Matysiaka 

Przegląd prasy 

Słów kilka 

Sędzia 

fot. Jakub Piasecki/  Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119