Walka o ćwierćfinał. Zapowiedź meczu z Turem Basket Bielsk Podlaski

W środowy wieczór koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego na wyjeździe zawalczą z Turem Basket Bielsk Podlaski o awans do ćwierćfinałów fazy play-off 2. Ligi. Pierwsze spotkanie ełkaesiacy wygrali 93:75 – dzisiaj muszą postawić kropkę nad „i”.

Ełkaesiacy, jak na razie, pewnie idą przez fazę play-off. Co ważne, nawet kiedy przeciwnik stawia twarde warunki i rywalizuje z biało-czerwono-białymi, jak równy z równym, zachowują zimne głowy i potrafią wyczekać momentu, kiedy rywal osłabnie, przejmując kontrolę nad meczem. Tak też było w pierwszym starciu II fazy play-off z Turem Basket Bielsk Podlaski, kiedy ełkaesiacy wygrali w Zatoce Sportu 93:75. Liderzy ŁKS-u, którzy błyszczeli w rundzie zasadniczej, nie „zacięli się” w play-offach – kapitan Norbert Kulon i Bartosz Wróbel kolejne spotkania w walce o awans do 1. Ligi kończą z najlepszymi statystykami w zespole.

Także w zespole Tura, jego lider, doświadczony 37-letni Łukasz Kuczyński, nie zawodził w ostatnim spotkaniu. Mecz zakończył z „double-double”, na które złożyło się 17 zdobytych punktów oraz 10 zbiórek (EVAL 19), więc także w środowym starciuełkaesiacy będą musieli uważać na tego zawodnika.

Drugi mecz II rundy fazy play-off zostanie rozegrany w środę, w Bielsku Podlaskim. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 19:00. W środę może także rozstrzygnąć się kwestia tego, z kim ŁKS zmierzy się, jeśli awansuje do ćwierćfinału – pierwsze spotkanie, którego gospodarzem był Sokół Międzychód, rywalizujący z Basket Hills Bielsko-Biała, wygrali gospodarze 101:83.

Fot. Rafał Wolski

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0