Koszykówka

Pewne zwycięstwo. Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań – ŁKS Coolpack Łódź 64:102

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego znów pewnie wygrywają. Tym razem biało-czerwono-biali zmierzyli się na wyjeździe z Pyrą Poznań. Łodzianie w drugiej kwarcie wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do samego końca, po raz kolejny notując ponad 100 punktów zdobytych w jednym meczu.

Jak to często bywa, pierwsze minuty meczu były dość wyrównane, a obie strony musiały nieco „wybadać” swoją dyspozycję tego dnia. Przełom nastąpił około 4 minut przed końcem kwarty, kiedy w krótkim czasie Mateusz Szwed zdobył dla ŁKS-u punkty po lay-upie, a następnie celną „trójką”, a chwilę po nim za trzy rzucił także Iwo Maćkowiak i biało-czerwono-biali odskoczyli na dziewięć oczek – 14:23. W drugą partię meczu łodzianie weszli już ze złapanym rytmem – szybko zaczął Dominiak celnie punktując za 3 i z minuty na minutę ełkaesiacy powiększali swoje prowadzenie. Poznaniacy byli nieco bezradni, nie pomagała im skuteczność oraz dobra gra pod własnym koszem w wykonaniu łodzian. Do szatni podopieczni trenera Krysiewicza schodzili już z 22 punktami przewagi.

Także i trzecią kwartę ŁKS zaczął od celnej „trójki” – tym razem w wykonaniu Iwo Maćkowiaka. Obraz gry nie zmienił się po przerwie i biało-czerwono-biali pozostawali stroną przeważającą w tym pojedynku. Poznaniakom nie udało się już odwrócić losów tej rywalizacji czy zbliżyć się punktowo do ŁKS-u na tyle, aby zagrozić wygranej łodzian. Podopieczni trenera Krysiewicza nie zdejmowali nogi z gazu do samego końca, po raz kolejny w tym sezonie przebijając granicę 100 punktów zdobytych w meczu.

Było to spotkanie, za które można wyróżnić kilku zawodników. Zacznijmy od Mateusza Szweda, który zdobył 13 punktów, zanotował 11 zbiórek i 1 asystę (EVAL 22), notując tym samym double-double. Pod kątem zdobytych punktów najlepsi byli ex aequo Norbert Kulon (18 pkt, 1 zbiórka, 8 asyst, EVAL 20) oraz Kacper Dominiak (18 pkt, 1 zbiórka, EVAL 13). Warto także odnotować dobry występ Jakuba Karwowskiego (12 pkt, 7 zbiórek, EVAL 18) oraz Iwo Maćkowiaka (11 pkt, 3 zbiórki, asysta, EVAL 15).

Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań – ŁKS Coolpack Łódź 64:102
(21:29; 14:28; 13:23; 16:22)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119