Powrót dobrych znajomych. Zapowiedź meczu z Chrobrym Głogów

Po blisko miesiącu przerwy zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego wracają na ligowe boiska. W najbliższą sobotę gracze Wojciecha Stawowego zmierzą się na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 12:40.

Ełkaesiacy są faworytem, choć to spotkanie jest sporą niewiadomą. Zawodnicy z alei Unii nie rozgrywali meczu ligowego od prawie miesiąca i ich forma jest sporą niewiadomą. Sprawdzili się za to w Pucharze Polski, gdzie bez problemu wyeliminowali Unię Janikowo. Z trzecioligowcem się udało, a jak będzie w lidze?

Najbliższy rywal Chrobry Głogów po dobrym początku (7 punktów w pierwszych czterech spotkaniach) nieco spuścił z tonu i od pięciu kolejek nie potrafi odnieść zwycięstwa. Gracze Ivana Djurdjevicia będą chcieli w Łodzi przełamać złą passę. W środę w zaległym spotkaniu z Bruk-Betem, głogowianie przegrali 0:2 i tym samym ŁKS po wielu tygodniach stracił fotel lidera, na rzecz drużyny z Niecieczy, ale łodzianie mają do rozegrania jeden mecz więcej.

W sobotę na aleję Unii powróci dwóch zasłużonych dla klubu zawodników. Dla Patryka Bryły i Kamila Juraszka będzie to pierwszy mecz w Łodzi dla innego klubu, po odejściu z ŁKS. Niestety zawodnicy nie zostaną przywitani przez kibiców, bo to spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Zbliża się maraton spotkań i szeroka kadra powinna być tutaj kluczem. Takową posiada ŁKS i w natłoku spotkań Wojciech Stawowy będzie musiał liczyć na wszystkich zawodników. Na szczęście powoli do treningów wracają piłkarze, którzy w ostatnich tygodniach borykali się z koronawirusem.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy w sobotę nie będzie mógł skorzystać z Macieja Dąbrowskiego, który musi pauzować za cztery żółte kartki. W Chrobrym nikt nie jest zawieszony. Na kolejne upomnienie muszą uważać Maksymilian Banaszewski, Tomasz Cywka, Robert Mandrysz i Mikołaj Lebedyński.

Oprócz doświadczonego stopera – wszyscy zawodnicy są do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Chrobrym Głogów będzie transmitowane na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 12:40.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sylwester Rasmus (Kończewice)

Asystenci: Jakub Winkler, Bolesław Rosa

Sędzia techniczny: Mateusz Jenda

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Kamil Dankowski – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Pirulo, Piotr Gryszkiewicz – Samu Corral.

Chrobry: Kacper Bieszczad – Tomasz Cywka, Michał Ilków-Gołąb, Kamil Juraszek, Jarosław Ratajczak – Patryk Bryła, Jaka Kolenc, Maksymilian Banaszewski, Damian Piotrowski, Mateusz Machaj – Mikołaj Lebedyński.

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Chrobry

Historia meczów z Chrobrym Głogów

„Bryłka” i „Jura” wracają na aleję Unii. Niestety nie zostaną przywitani przez kibiców

Znamy sędziego meczu z Chrobrym Głogów