Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Podsumowanie 6. kolejki Fortuna I Ligi

Szósta kolejka Fortuna 1 Ligi rozgrywana w środku tygodnia przyniosła za sobą nieco niespodzianek. Swoje pierwsze w tym sezonie punkty straciła Arka i Górnik Łęczna, przez co Łódzki Klub Sportowy pozostał jedynym klubem z kompletem „oczek”!

W środowym hicie tej serii gier byliśmy świadkiem nie małej niespodzianki. Faworyzowany Radomiak Radom nie dał rady na własnym stadionie Miedzi Legnica i uległ 0:2. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania legniczanie skazywani byli na pożarcie przez piłkarzy, którzy nie tak dawno byli o krok od ekstraklasy. Sam wynik pokazał jednak, że Fortuna 1 Liga jest dość nieprzewidywalna, a żadnego zespołu nie można skreślać.

Szóstą serię gier rozpoczęliśmy wtorkowym spotkaniem WidzewaZagłębia Sosnowiec. Mecz zakończył się remisem, jednak to sosnowiczanie mieli przez większość meczu przewagę i boiskową i liczebną. W drugim wtorkowym pojedynku nadeszła pierwsza z sensacji tej kolejki. Arka Gdynia uległa na własnym stadionie GKS-owi Tychy 0:2, a tym samym straciła pierwsze punkty w sezonie.

W środowych meczach, na wszystkich pierwszoligowych boiskach, oglądać mogliśmy prawdziwy deszcz goli. Pięć bramek padło w meczu Sandecji Nowy Sącz z lepszym tego dnia Stomilem Olsztyn. W kolejnych spotkaniach Chrobry Głogów urwał punkty Górnikowi ŁęcznaKorona Kielce uległa Termalice Bruk-Bet NiecieczaOdra Opole okazała się lepsza od niedzielnego rywala Ełkaesiaków – Resovii RzeszówŁKS pokonał GKS BełchatówPuszcza Niepołomice zwyciężyła GKS Jastrzębie, a Radomiak Radom nie dał rady Miedzi Legnica.

Wyniki 6. kolejki Fortuna I Ligi:

Wtorek, 29 września
Widzew – Zagłębie Sosnowiec 1:1
Arka Gdynia – GKS Tychy 0:2

Środa, 30 września
Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 1:4
Chrobry Głogów – Górnik Łęczna 1:1
Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3
Odra Opole – Resovia Rzeszów 1:0
GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 1:3
Puszcza Niepołomice – GKS Jastrzębie 2:1
Radomiak Radom – Miedź Legnica 0:2

Foto: Adrian Mielczarski