Historia spotkań: Trzecie spotkanie ŁKS-u z Cracovią w Pucharze Polski

Już w czwartek dojdzie do trzeciego w historii spotkania pomiędzy ŁKS-em a Cracovią w ramach Pucharu Polski. W tym momencie bilans pucharowej rywalizacji wskazuje remis, więc mecz na Stadionie Króla zadecyduje o tym kto wyjdzie w nim na prowadzenie.

Do pierwszego starcia pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym Cracovią w ramach 1/16 Pucharu Polski doszło 10 września 1980 w Krakowie. Według relacji krakowskiego Dziennika Polskiego” przebieg meczu nie wskazywał na to, że to właśnie łodzianie wyjdą zwycięsko z tego spotkania, rozgrywanego w deszczową środę. Ostatecznie ta sztuka im się udała dzięki bramce Witolda Nowaka zdobytej w 80. minucie meczu, po kontrataku przeprowadzonym przez „Rycerzy Wiosny„. Ełkaesiacy ostatecznie doszli do ćwierćfinału tamtej edycji Pucharu Polski, po pokonaniu w 1/8 widzewa, jednak w 1/4 musieli uznać wyższość Resovii, z którą polegli 2:3.

Do drugiego starcia w Pucharze Polski doszło prawie 30 lat później, 28 października 2008 roku. Tym razem nie było to pomyślne dla ŁKS-u spotkanie. Cracovia pokonała podopiecznych trenera Marka Chojnackiego aż 3:0, po bramkach Jakuba Kaszuby, Kamila Witkowskiego i Pawła Nowaka. Gospodarze tego spotkania odpadli z rozgrywek już w kolejnej rundzie, kiedy w ćwierćfinałowym dwumeczu musieli uznać wyższość Polonii Warszawa.

Bilans meczów pucharowych ŁKS – Cracovia

Mecze: 2

Wygrane ŁKS: 1

Wygrane Cracovii: 1

Bramki: 3-1 na korzyść Cracovii

fot. Wojciech Matusik

Poprzednie spotkania ŁKS-u z Cracovią w Pucharze Polski

Sezon 2008/09: 1/8 finału

Cracovia – ŁKS Łódź 3:0

Bramki: Kaszuba 12′, Witkowski 80′, Nowak 85′

Skład ŁKS: Wyparło – Ognjanović, Mowlik, Adamski, Marciniak – Kaśćelan, Drumlak (67′ Haliti), Stachowiak, Biskup (60′ Gevorgyan) – Czerkas, Jarka (46′ Kujawa)

Sezon 1980/81: 1/16 finału

Cracovia – ŁKS Łódź 0:1

Bramki: Nowak 80′

Skład ŁKS: Kwaśniewicz – Filipiak, Dziuba, Bulzacki, Galant – Molenda, Ostalczyk, Klimas, Krawiec (59′ Płacheta) – Sławuta (74′ Nowak), Terlecki

Fot. Artur Kraszewski