Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Jak radził sobie ŁKS w pierwszej rundzie Pucharu Polski?

Już jutro Ełkaesiacy zagrają z Cracovią w I rundzie Pucharu Polski. Bilans ŁKS-u w inauguracyjnych spotkaniach tych rozgrywek, w ciągu ostatnich 10 lat, wychodzi na plus. Zanim przekonamy się jak pójdzie łodzianom w tym roku, przekonajmy się jak wyglądało to w przeszłości.

Łódzki Klub Sportowy to jedna z drużyn, która zapisała się na kartach historii rozgrywek Pucharu Polski, w końcu łodzianie w 1957 roku sięgnęli po to trofeum (a wygrany finał z Górnikiem Zabrze odbył się na stadionie przy al. Unii). W ciągu ostatnich 10 lat łodzianie siedmiokrotnie startowali w tych rozgrywkach, choć ostatecznie daleko było im do dołożenia kolejnego pucharu do gabloty.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski, w ciągu ostatnich 10 lat, łodzianom udawało się więcej razy awansować do kolejnej fazy rozgrywek, aniżeli z nich odpadać. Czterokrotnie pokonali swojego pierwszego przeciwnika w pucharze i przeszli dalej, a trzykrotnie musieli skapitulować już w inauguracyjnym spotkaniu rozgrywek. Co ciekawe, aż trzy razy już w pierwszym meczu do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka, z której dwukrotnie wyszli zwycięsko. Raz, bo w ostatnim sezonie, łodzianie musieli stanąć do pojedynku strzeleckiego w ramach rzutów karnych, które udało im się wygrać ze Śląskiem Wrocław.

Trzy razy łodzianom nie udało się awansować w pierwszej rundzie Pucharu Polski, choć warto zaznaczyć, że jedna z tych porażek nie rozstrzygła się na boisku, a z powodów organizacyjnych (walkower z Termalicą w sezonie 2013/14).

Bilans ŁKS-u w 1 rundzie Pucharu Polski w ciągu ostatnich 10 lat

Zwycięstwa: 4
Porażki: 3
Bilans bramkowy: 10-6 na korzyść ŁKS-u