Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Raport kartkowy: Bez Javiego na derby, siedmiu piłkarzy zagrożonych zawieszeniem

Pozostało już zaledwie kilka dni do 68. Derbów Łodzi. Trenerzy w głowach układają już jedenastki, które we wtorek wybiegną na boisko, jednak muszą brać oni pod uwagę nie tylko aspekty zdrowotne, ale i kary dyscyplinarne związane z napomnieniami od sędziów. Tym nie będzie musiał się przejmować trener Widzewa, gdyż żaden z ich piłkarzy nie będzie pauzował w najbliższej kolejce. Inaczej sprawa się ma w ŁKS-ie – w derbach zabraknie Javiego Moreno, a uważać musi spora grupa zawodników, których w przypadku otrzymania kolejnego żółtego kartonika czeka podobna kara.

Po ostatnim ligowym starciu z Arką Gdynia w Łódzkim Klubie Sportowym powiększyła się grupa zawodników zagrożonych zawieszeniem za nadmiar żółtych kartek, która już wcześniej nie była mała. W tym momencie mowa o aż siedmiu piłkarzach – PiruloMacieju DąbrowskimPiotrze JanczukowiczuMateuszu BąkowiczuMichale TrąbceJanie Kuźmie Stipe Juriciu. Podczas 68. Derbów Łodzi zabraknie także jednego zawodnika – w Gdyni Javi Moreno otrzymał czwarte w tym sezonie napomnienie od arbitra, przez co jest zmuszony pauzować w najbliższym spotkaniu.

Sztab szkoleniowy derbowego rywala ŁKS-u nie będzie musiał przejmować się żadnymi karami za nadmiar żółtych kartek. Uważać jednak będzie musiała pewna grupa zawodników, która w tym momencie zagrożona jest taką pauzą – Radosław Gołębiowski, Marek HanousekKacper Karasek (choć on ostatni raz wystąpił w pierwszym meczu wiosny z Arką Gdynia), Martin Kreuzriegler oraz Mateusz Michalski.

ŻÓŁTE KARTKI

Maksymilian Rozwandowicz – 8

Pirulo, Maciej Dąbrowski – 7 (zagrożony)

Oskar Koprowski – 6

Maciej Wolski – 5

Jakub Tosik, Bartosz Szeliga, Jan Sobociński, Javi Moreno (zawieszony) – 4

Piotr Janczukowicz, Mateusz Bąkowicz, Michał Trąbka, Jan Kuźma, Stipe Jurić – 3 (zagrożeni)

Adam Marciniak, Adrian Klimczak, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Nacho Monsalve, Ricardinho, Samu Corral – 2

Kelechukwu Ibe-Torti, Marek Kozioł, Mieszko Lorenc – 1

CZERWONE KARTKI

Maciej Dąbrowski, Ricardinho, Nacho Monsalve – 1

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,

– po ósmym napomnieniu – 1 mecz,

– po dwunastym napomnieniu – 2 mecze,

– przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119