Siatkówka

Czas na walkę o brązowy medal! Zapowiedź derbowego spotkania z Budowlanymi Łódź

Po emocjonujących spotkaniach z Developresem Rzeszów siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wypadły z walki o złoty medal TAURON Ligi. Nic jednak nie jest stracone i już dzisiaj ełkaesianki rozpoczną bój o zajęcie trzeciego miejsca na ligowym podium.

Dwa emocjonujące spotkania z Developresem Rzeszów nie przyniosły siatkarkom ŁKS-u wymarzonego awansu do finału TAURON Ligi. W aktualnym sezonie do zdobycia został jeszcze jednak brązowy medal, o który biało-czerwono-białe zagrają z Grot Budowlanymi Łódź. „Łódzkie Wiewióry” w sezonie zasadniczym z Budowlanymi rozgrywały niezwykłe spotkania, najpierw u siebie ełkaesianki wygrały po tie-breaku, a następnie sensacyjnie przegrały 3:0.

Budowlane są zespołem, który do fazy play-off podchodził z piątego miejsca. W ćwiercfinale, rywalem ekipy prowadzonej przez Macieja Biernata była Legionovia. W pierwszym spotkaniu zespół z Łodzi przegrał 3:0, a następnie wygrał dwa kolejne mecze z rzędu, (3:0, 3:0) pozbawiając drużynę z Legionowa szans na medal. Kolejnym przeciwnikiem Budowlanych był Chemik Police, obecny mistrz Polski. Oba mecze podopieczne trenera Cichego przegrały 3:0. Wydaje się więc, że zajęcie trzeciego miejsca nie jest niemożliwe.

Początek pierwszej potyczki o brązowy medal TAURON Ligi zaplanowano dzisiaj, na godzinę 17:40. Transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Fot. Łukasz Żuchowski