Ziuna Cup 2021 za nami!

Cóż to był za weekend! Już po raz trzeci Łódź zamieniła się w prawdziwy dom koszykówki, a wszystko to za sprawą Ziuna Cup – turnieju organizowanego przez ŁKS KK oraz SK ŁKS.

W turnieju wystartowało łącznie sześć zespołów – z Poznania, Piły, Piaseczna, Aleksandrowa Łódzkiego oraz dwie drużyny gospodyń – ŁKS U17 i zespół seniorski. Każdy z nich zagrał systemem każdy z każdym.

Podobnie jak przed rokiem najlepszą ekipą zmagań okazały się zawodniczki Łódzkiego Klubu Sportowego. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła jednak drużyna seniorska, dla której Ziuna Cup był elementem przygotowań do nowego sezonu.

Ziuna Cup w swoim założeniu ma dwa cele – propagowanie koszykówki wśród najmłodszych oraz upamiętnienie Józefa „Ziuny” Żylińskiego, legendarnego trenera koszykarek ŁKS. Organizatorzy myślą już o przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Ponadto stowarzyszenie ŁKS Koszykówka Kobiet zaprasza do udziału w swojej nowej inicjatywie – Akademii Koszykówki ŁKS KK Łódź. Zajęcia dla dziewczynek oraz chłopców w wieku od 6 do 12 lat z terenów Bałut, Radogoszcza i Teofilowa odbywać się będą raz w tygodniu. Więcej informacji na poniższym plakacie.

fot. Piotr Idzikowski