Patryk Radoń zawalczy o pasy HFO i Enfusion!

Reprezentant ŁKS Łódź Boks – Patryk Radoń – zawalczy o pas organizacji HFO! Już 1 października odbędzie się specjalny turniej dla zawodników kategorii wagowej do 70kg, który wyłoni czempiona organizacji. W grudniu ełkaesiak przeniesie się do Tajlandii, gdzie wystartuje w turnieju o tytuł pretendenta do pasa organizacji Enfusion.

Pas mistrzowski dla zawodników z kategorii wagowej do 70kg będzie pierwszym w historii pasem federacji HFO. W turnieju o tytuł pierwszego czempiona wystąpi ełkaesiak – Patryk Radoń.

Reprezentant ŁKS Łódź Boks w kickboxerskiej organizacji HFO stoczył już dwie walki – obie zdołał wygrać bez większych problemów, rosnąc przy tym na jedną z gwiazd całej federacji. Zwłaszcza ostatnia wygrana zanotowana w pojedynku z Michalem Kosikiem, którą dało ełkaesiakowi przerwanie walki przez sędziego, wysłała jasny sygnał, że Patryk jest gotowy do walk o najwyższe cele.

Szansa na założenie mistrzowskiego pasa stanie przed Radoniem już 1 października podczas gali HFO10 w podłódzkim Kleszczowie. Ełkaesiak zastał oficjalnie ogłoszony jako jeden z pierwszych zawodników w stawce. Kolejnych pretendentów do tytułu poznamy w najbliższym czasie.

Turniej o pas mistrza HFO:
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs TBA
70 kg: Mateusz Białas (KO Gym Wrocław) vs TBA

Patryk jest również jednym z uczestników formatu reality show Enfusion Documentary, który kręcony będzie w Tajlandii. Do rywalizacji przystąpią zawodniczki na zasadach xtreme stand-up, zawodnicy MT, MMA i wreszcie kickbokserzy. Wśród tych ostatnich znajdzie się właśnie Radoń. Do realizacji miało dojść jesienią, ale z uwagi na skomplikowaną sytuację w Tajlandii dotyczącą COVID-19 (nie ma gal, nie działają stadiony), została ona przełożona na grudzień.

Enfusion Documentary odbędzie się czteroosobowy turniej, który wyłoni pretendenta do tytułu kategorii -70 kg Enfusion. Obecnie, po przejściu Tayfuna Ozcana do ONE Championship, w tej wadze nie ma mistrza. Ogłoszeni zostali już m.in. uczestnik turnieju K-1 i etatowy uczestnik gal Enfusion Milan Pales, czy triumfator niedawnej drabinki na Enfusion 101 Brandon Fos.