Sporty Walki

Barrio minimalnie lepszy od „Małpy”

W swojej czwartej walce dla federacji KSW Bartłomiej Kopera przegrał na punkty z Francisco Barrio. Ełkaesiak wykazał się sercem i ambicją, jednak nie dał rady dobrze przygotowanemu taktycznie rywalowi.

Początek pierwszej rundy pojedynku bez dwóch zdań należał do łodzianina. „Małpa” zaatakował kilkoma celnymi ciosami i korzystając z przewagi warunków fizycznych utrzymywał walkę w dystansie, cały czas szukając niskich kopnięć. Po nieco ponad minucie Barrio zaczął grać jednak w swoją grę, która nastawiona była na klincze i bardzo małą ilość ciosów. W taki też sposób upłynęła końcówka pierwszej odsłony walki.

Rundę numer dwa można podzielić na pół. W pierwszej części większą przewagę miał Kopera, który celnie atakował rywala i uciekał z jego klinczu. W drugiej Barrio zaczął wchodzić na swoje obroty i nękał Ełkaesiaka głównie kopnięciami kolanem, które raz po raz wchodziły to na głowę, to w tułów. Dalsze chwile drugiej odsłony ponownie upływały pod dyktando klinczu pod siatką.

W ostatniej odsłonie pojedynku Kopera postawił głównie na mocne, bokserskie uderzenia. To zachęciło Argentyńczyka do próby klinczu, która nie zakończyła się po jego myśli. Po tym jak „Małpa” przerwał podchody rywala, ten wyprowadził cios na szczękę, który zmusił Bartka do podparcia pozycji. Aż do zakończenia walki akcja toczyła się w klinczu pod siatką.

Po trzech rundach na pełnym dystansie czasowym sędziowie byli jednomyślni. W ich opinii zwycięzcą został Barrio, który podszedł do pojedynku niezwykle taktycznie i wygrał go głównie przez klinczowanie.

Przez ostatnie trzy lata „Małpa” stoczył dla europejskiego potentata mma 4 walki. Wszystkie z nich przegrał przez decyzje sędziowskie. Wiele wskazuje więc na to, że Ełkaesiaka nie zobaczymy w najbliższym czasie na galach KSW.