Sporty Walki

„Dajmos” wraca do oktagonu ACA!

Pięć dni – dokładnie tyle czasu na przygotowanie się do najbliższej walki będzie miał „Dajmos”. Ełkaesiak wskoczył do karty walk na zastępstwo i już w piątek na ACA 121 stoczy swój pierwszy od listopada pojedynek.

Łukasz Kopera (10-4) swój ostatni pojedynek stoczył podczas listopadowej gali ACA 144. Po bardzo dobrej walce ełkaesiak pokonał wówczas jednogłośną decyzją sędziowską Michaela Johanna Rirscha. Od tego czasu łodzianin nie wystąpił jednak w oktagonie.

Najbliższą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności „Dajmos” będzie miał już w najbliższy piątek. Łukasz wskoczył w niedzielę do karty walk jako zastępstwo za kontuzjowanego Imanali Gamzathanova i zawalczy z bardziej doświadczonym Brazylijczykiem – Hendersonem Batistą (14-5).

Batista jest zawodnikiem niższym i lżejszym od Kopery. Atutem ełkaesiaka może być więc nieco większy zasięg rąk i większa moc uderzeń. Brazylijczyk w swojej zawodowej karierze stoczył jednak pięć walk więcej od łodzianina, ale tak samo jak on w ostatnim czasie nie walczył – ostatni pojedynek Batista odbył w grudniu ubiegłego roku, przegrywając wówczas przez decyzję z Mukhamedem Kokovem.

Gala ACA 121 z udziałem „Dajmosa” odbędzie się w najbliższy piątek (9 kwietnia) w białoruskim Mińsku. Transmisja będzie dostępna jedynie w systemie pay-per-view.

🇵🇱🇧🇷 Zmiana na gali ACA 121. Łukasz Kopera w ostatnim tygodniu przed gala wchodzi na zastępstwo przeciwko Herdeson '…

Opublikowany przez ACA Niedziela, 4 kwietnia 2021