Kolejny ełkaesiak zadebiutuje w zawodowym MMA!

Już w najbliższy weekend podczas gali Armia Fight Night Special Edition swój debiut w zawodowym MMA zaliczy nasz kolega z trybun – „Jasiu”! Ełkaesiak zmierzy się z bardziej doświadczonym Kamilem Korzeniowskim.

Jan Ciepłowski w ostatnim czasie toczył walki w amatorskim MMA. Jego licznik zatrzymał się na czterech pojedynkach – dwóch przegranych, ale też i dwóch wygranych. Obie zwycięskie batalie przypadały na Mistrzostwa Europy MMA w minionym roku i były tym samym ostatnimi jak dotąd walkami „Jasia”.

Przeciwnikiem ełkaesiaka będzie Kamil Korzeniowski. Urodzony w Krośnie zawodnik jedynie w zawodowym MMA stoczył jak dotąd pięć walk, z czego wygrał trzy. Podobnie jak „Jasiu” Korzeniowski przed zawodowym debiutem toczył walki amatorskie, tutaj jego bilans również jest dość wyrównany – 7 walk, 3 zwycięstwa.

„Jasiu” na co dzień trenuje w Zenith FitFabric Fight Club i ŁKS Łódź Boks z innymi wojownikami spod herbu Przeplatanki – m.in. „Dajmosem”, „Małpą” czy „Jankiem”. Ten drugi w niedawnej rozmowie z cyklu „Rozmowy przy U2” tak wypowiadał się o młodych adeptach mma, z którymi spotyka się na macie:

– Jest dużo młodych chłopaków, nie chciałbym tutaj teraz wymieniać. Wiem, że każdy z nich, jeśli nadal będzie robił taką robotę, jaką robił przed pandemią, to może zaistnieć w polskim mma. Jest spory potencjał, naprawdę robią fajną robotę, widać, że są skupieni.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Armia Fight Night (@armiafight)

Gala Armia Fight Night Special Edition odbędzie się już 8 maja. Jej transmisję będzie można śledzić na żywo na antenie TVP Sport.