Sporty Walki

Walka „Dajmosa” już dziś!

Już dziś swój pojedynek na gali ACA 121 w białoruskim Mińsku stoczy nasz kolega z trybun – Łukasz Kopera. „Dajmos” wyjdzie do oktagonu ok. godziny 18 czasu polskiego.

Po niespełna pięciomiesięcznej przerwie od walczenia już dzisiaj do oktagonu ACA powróci „Dajmos”. Łukasz Kopera (10-4) swój ostatni pojedynek stoczył podczas listopadowej gali ACA 144, na której po bardzo dobrej walce pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Michaela Johanna Rirscha. W piątek ełkaesiak zmierzy się z Brazylijczykiem – Hendersonem Batistą (14-5).

Batista jest zawodnikiem nieznacznie niższym od Kopery. Atutem ełkaesiaka może być więc nieco większy zasięg rąk, jednak moc uderzeń w rękach obu wojowników powinna być podobna. Brazylijczyk w swojej zawodowej karierze stoczył jednak pięć walk więcej od łodzianina, ale tak samo jak on w ostatnim czasie nie walczył – ostatni pojedynek Batista odbył w grudniu ubiegłego roku, przegrywając wówczas przez decyzję z Mukhamedem Kokovem.

Walka odbędzie się w ramach kategorii lekkiej (70,8 kg). Obaj wojownicy na czwartkowym ważeniu idealnie spełnili limit wagowy.

Transmisja gali ACA 121 dostępna jest jedynie w systemie pay-per-view. Dostęp do niej możecie kupić pod tym LINKIEM. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16:45 czasu polskiego, „Dajmos” wejdzie do oktagonu w okolicach godziny 18.