Wywalczyć półfinał. Zapowiedź meczu z Mladostem Zagrzeb

„Wiewióry” o godzinie 17 w Zagrzebiu zmierzą się z Mladostem, w ćwierćfinale Pucharu CEV. Stawką tego spotkania będzie awans do półfinału europejskich rozgrywek.

Łodzianki podchodzą do tego starsza z gorszej pozycji, ze względu na porażkę w pierwszym spotkaniu, choć jedynie po tie-breaku. Ełkaesianki muszą wygrać aby awansować dalej – w przypadku zwycięstwa po tie-breaku zostanie rozegrany „złoty set”, który zadecyduje o awansie.

Wiewióry” w czasie od poprzedniego meczu zdążyły jedynie zagrać w weekend w Pucharze Polski. Tam odpadły po meczu z Developresem Rzeszów, będąc blisko doprowadzenia do tie-breaka. Możliwości debiutu nie miała jeszcze nowa zawodniczka biało-czerwono-białych, Valentina Diouf. Nie jest także pewne czy dojdzie do niego w Zagrzebiu. Jak powiedziała „Przeglądowi Sportowemu” Katarzyna Sielicka, dyrektor sportowa ŁKS-u „–W czasach Covid-19 wszystkie procedury są skomplikowane i nie wiadomo, czy Vale będzie z nami w Zagrzebiu”.

Mecz odbędzie się dzisiaj (wtorek 1 lutego) w Zagrzebiu, pierwszy gwizdek o godzinie 17. Spotkanie nie będzie transmitowane, więc jedyny sposób na śledzenie wyniku, to za pośrednictwem strony CEV.

Fot. Łukasz Żuchowski