Betclic 1. LigaNewsPiłka Nożna

CSC Selimbar czwartym sparingpartnerem w Turcji

Nie trzy tak jak pierwotnie zakładano, a cztery mecze sparingowe podczas zgrupowania w Turcji rozegrają piłkarze ŁKS-u. Z reprezentantem Rumunii łodzianie zagrają w niedzielę.

Smak tureckiego sparingu ełkaesiacy poznali już w wczoraj, remisując 1:1 z Rudarem Pljevlja z Czarnogóry. Przed „Rycerzami Wiosny” jeszcze spotkania z kazachstańskim FK Atyrau, ukraińską Worskła Połtawa, a w niedzielę (6 lutego) także z rumuńskim CSC 1599 Selimbar.

Ostatnia z wymienionych drużyn występuje na zapleczu rumuńskiej elity i po szesnastu spotkaniach zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów (na co złożyło się 6 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek; bramki: 18-21). Warto dodać, że klub powstał dopiero w 2016 roku (kontynuuje jednak tradycje futbolowe innego zespołu z tego miasta) i od tego czasu przeszedł drogę wiodącą od tamtejszej czwartej ligi do zaplecza rumuńskiego odpowiednika polskiej ekstraklasy.

Z zespołem z środkowej Rumunii piłkarze ŁKS-u się w niedzielę 6 lutego, prawdopodobnie na boisku w Side. Przypomnijmy, że dwa lata temu w Turcji rywalem ełkaesiaków była inna rumuńska drużyna – Astra Giurgiu.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119