CSC Selimbar czwartym sparingpartnerem w Turcji

Nie trzy tak jak pierwotnie zakładano, a cztery mecze sparingowe podczas zgrupowania w Turcji rozegrają piłkarze ŁKS-u. Z reprezentantem Rumunii łodzianie zagrają w niedzielę.

Smak tureckiego sparingu ełkaesiacy poznali już w wczoraj, remisując 1:1 z Rudarem Pljevlja z Czarnogóry. Przed „Rycerzami Wiosny” jeszcze spotkania z kazachstańskim FK Atyrau, ukraińską Worskła Połtawa, a w niedzielę (6 lutego) także z rumuńskim CSC 1599 Selimbar.

Ostatnia z wymienionych drużyn występuje na zapleczu rumuńskiej elity i po szesnastu spotkaniach zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów (na co złożyło się 6 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek; bramki: 18-21). Warto dodać, że klub powstał dopiero w 2016 roku (kontynuuje jednak tradycje futbolowe innego zespołu z tego miasta) i od tego czasu przeszedł drogę wiodącą od tamtejszej czwartej ligi do zaplecza rumuńskiego odpowiednika polskiej ekstraklasy.

Z zespołem z środkowej Rumunii piłkarze ŁKS-u się w niedzielę 6 lutego, prawdopodobnie na boisku w Side. Przypomnijmy, że dwa lata temu w Turcji rywalem ełkaesiaków była inna rumuńska drużyna – Astra Giurgiu.