Siatkówka

Wrócić na dobre tory. Zapowiedź meczu z #VolleyWrocław

Wieczorem „Wiewióry” podejmą u siebie #VolleyWrocław. Dla ełkaesianek będzie to dobra okazja, aby odbić się po ostatnich pucharowych rozczarowaniach i wygrać przed własną publicznością. Co więcej, będzie to szczególny dzień, gdyż z przeplatanką na piersi prawdopodobnie zadebiutuje nowa atakująca ŁKS-u, Valentina Diouf.

Ostatnie spotkania nie były łatwe dla siatkarek ŁKS-u. Łodzianki pożegnały się z Pucharem Polski w pierwszej rundzie, odpadając na wyjeździe w Rzeszowie (choć były bliskie doprowadzenia do tie-breaka), a następnie zostały wyeliminowane z Pucharu CEV po dwumeczu z Mladostem Zagrzeb, o losach którego ostatecznie musiał zadecydować złoty set, przegrany przez łodzianki. Drużyna w tych starciach była prowadzona przez Michała Cichego, który zastępuje Michala Maska. Według doniesień prasowych został on odsunięty od prowadzenia zespołu, a jego kontrakt zostanie najprawdopodobniej wkrótce rozwiązany.

W obliczu ostatnich problemów siatkarki spod herbu przeplatanki będą chciały zrobić wszystko, aby pokonać swoje dzisiejsze rywalki. Szczególnie, że ełkaesianki mają z wrocławiankami rachunki do wyrównania. Ostatnie ich spotkanie, rozegrane w listopadzie, zakończyło się porażką „Wiewiór„. Gościnie także zapewne nie będą miały zamiaru oddać łatwo zwycięstwa, gdyż same walczą o zabezpieczenie swojego ligowego bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Prawdopodobnie w dzisiejszym meczu zadebiutuje Valentina Diouf (więcej o atakującej tutaj), która w piątek przyleciała do Łodzi. Włoszka, która zastąpiła w ataku Ivnę Colombo, ze względu na sprawy formalne nie miała możliwości zagrania z przeplatanką na piersi podczas meczu w Zagrzebiu.

Starcie z #VolleyWrocław rozpocznie się o godzinie 19. Mecz będzie transmitowany za pośrednictwem serwisu Polsat Box GO.

Fot. Pilot08