Siatkówka

Oficjalnie. Joanna Pacak zawodniczką BKS-u Bielsko-Biała

Joanna Pacak, która miniony sezon spędziła w #VolleyWrocław na zasadzie wypożyczenia, w środę została ogłoszona nową zawodniczką BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała. Środkowa z Łódzkim Klubem Sportowym zdobyła trzy brązowe medale mistrzostw Polski.

Wychowanka MKS-u Neptuna Końskie dołączyła do drużyny łódzkich „Wiewiór” w 2019 roku, po trzech latach spędzonych w Legionovii Legionowo. Środkowa w Łodzi rozegrała trzy sezony, pomagając ŁKS-owi w zdobyciu trzech brązowych medali mistrzostw Polski w latach 2020, 2021 i 2022, a także reprezentowała biało-czerwono-białe barwy na arenie europejskiej, w Lidze Mistrzyń oraz Pucharze CEV.

Przed rozpoczęciem minionego sezonu Pacak została wypożyczona do #VolleyWrocław, choć zgodnie z informacją podaną wówczas przez klub, ŁKS miał dostępną klauzulę przedłużenia kontraktu środkowej do końca sezonu 2023/24. 

– Chciałabym podziękować wszystkim kibicom i sympatykom klubu ŁKS Commercecon Łódź za trzy lata pełne emocji, walki, wzruszeń i niezapomnianych momentów. Towarzyszyliście mi w spełnianiu moich sportowych marzeń, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Czułam się tu jak w domu, a Łódź zawsze będzie mi bliska. Trzymajcie za mnie kciuki. Do zobaczenia!  – powiedziała Asia przechodząc do wrocławskiej drużyny w zeszłym roku.

W sezonie 2022/23 była wyróżniającą się zawodniczką drużyny z Wrocławia – zdobyła w sumie 232 punkty, z czego 151 atakiem, 11 zagrywką i 70 blokiem, będąc piątą najlepszą blokującą w TAURON Lidze. Jej dobra postawa w rozgrywkach klubowych została doceniona przez selekcjonera kadry Polski, Stefano Lavariniego, który powołał ją na obecnie trwające zgrupowanie.

Asiu, dziękujemy Ci za wszystko, powodzenia w dalszej karierze!

Fot. Pilot08