Ostatni sprawdzian przed Polonią. Zapowiedź meczu z AZS UJK Kielce

Ełkaesiacy wracają na parkiety 2. Ligi po tygodniowej przerwie. Tym razem przyjdzie im zmierzyć się z AZS UJK Kielce, drużyną zajmującą aktualnie 10 miejsce w tabeli. Dla biało-czerwono-białych będzie to ostatni sprawdzian przed meczem z aktualnymi liderami – Polonią Warszawa.

W zeszły weekend koszykarze spod herbu przeplatanki odpoczywali od gry, ponieważ przypadała im wówczas wolna kolejka (w grupie B gra 15 zespołów). Po krótkiej chwili na złapanie oddechu ełkaesiacy wracają na parkiet, chcąc podtrzymać swoją dobrą formę. Szczególnie, że już za tydzień drużyna prowadzona przez Piotra Zycha zmierzy się z niepokonanymi liderami tabeli, Polonią Warszawa.

AZS UJK Kielce zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli ligowej, z 26 punktami na koncie. Ostatni mecz pomiędzy kielczanami a łodzianami można było zdecydowanie zaliczyć do jednego z najbardziej efektownych w tym sezonie, pod względem zdobyczy punktowej obydwu drużyn. Spotkanie rozgrywane 30 października w Kielcach zakończyło się wówczas wynikiem 119:98, na korzyść ełkaesiaków. Imponującym był niewątpliwie fakt, że zabrakło niewiele, aby zarówno ŁKS, jak i gospodarze tamtego spotkania, przebili barierę stu oczek.

Biało-czerwono-biali podejmą AZS UJK Kielce, jak zawsze, na Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30, a wstęp na niego będzie darmowy. Wszyscy ci, którzy nie będą mogli osobiście dopingować ełkaesiaków, będą mogli śledzić to spotkanie za pośrednictwem Telewizji Toya.

Fot. Łukasz Żuchowski