Efektowny rewanż! Żubry Białystok – ŁKS Coolpack Łódź 68:104

Biało-czerwono-biali jechali do Białegostoku bez presji związanej z wynikiem, gdyż rozstawienie w fazie play-off z drugiego miejsca mieli już zapewnione wcześniej. Pozostawał wciąż za to temat sportowej złości i chęci odegrania się na Żubrach, które w ostatnim spotkaniu między tymi zespołami wygrały jednym punktem, wywalczonym w ostatnich sekundach meczu. Podopieczni trenera Zycha pokazali, jak smakuje dobry rewanż, wygrywając w stolicy Podlasia i przebijając po raz kolejny sto punktów zdobytych w ciągu meczu.

Początek spotkania, podobnie do wielu, nie przynosił wielkiej zdobyczy punktowej żadnej z drużyn, które próbowały wyczuć się nawzajem. Przełom nastąpił dopiero po upływie niemal pięciu minut, kiedy ełkaesiacy zaczęli wychodzić mocniej na prowadzenie. Trener Zych mógł być zadowolony ze swoich podopiecznych, gdyż ci schodząc na krótką przerwę po pierwszej kwarcie, prowadzili już 23 punktami. Początek kolejnej partii układał się podobnie, do tej zakończonej chwilę wcześniej, aczkolwiek gospodarzom udało przełamać się tę złą passę. W ostatnich czterech minutach przed przerwą punktowali głównie zawodnicy z Białegostoku, którym udało się dwoma oczkami wygrać całą kwartę, jednakże daleko było im do dogonienia biało-czerwono-białych, którzy do szatni schodzili z 21 punktami prowadzenia.

Gospodarze po przerwie pokazali od samego początku, że są zdeterminowani, aby doprowadzić do wyrównania. Po niemal trzech minutach udało im się nawet zmniejszyć przewagę łodzian do 14 oczek, jednakże wkrótce znów zaczęli odpowiadać ełkaesiacy, utrzymując status quo. Trzecia kwarta, podobnie, jak druga, zakończyła się minimalną wygraną Żubrów, jednak daleko było im do zbliżenia się punktowo do ŁKS-u. Ostatecznym gwoździem do trumny okazała się ostatnia kwarta, w której obydwie drużyny się rozstrzelały, ale to biało-czerwono-białym udawało się częściej celnie rzucać. Koszykarze spod herbu przeplatanki zamknęli mecz z ponad trzydziestopunktową przewagą, kolejny raz w tym sezonie przebijając granicę stu punktów. Misja rewanżowa zakończona powodzeniem!

Najczęściej celnie rzucał dla ŁKS-u Bartosz Wróbel, który zdobył 25 punktów. Kolejni na podium byli Jacek Gwardecki – 17 oczek – oraz Piotr Keller z rzutami za łącznie 12 punktów. Trener Zych, obserwując przebieg spotkania dał także pograć młodszym zawodnikom, którzy mecz rozpoczęli na ławce. 18-letni Maksymilian Gajek spędził na parkiecie ponad 12 minut, o rok starszy Kacper Maj zebrał ich 10, a najmniej przypadło tego dnia Damianowi Kuźniarowi – osiemnastolatek rozegrał 5 minut.

Żubry Białystok – ŁKS Coolpack Łódź 68:104
(8:31; 21:19; 17:19; 22:35)

Fot. Łukasz Żuchowski

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51