Czas się odegrać. Zapowiedź meczu z Żubrami Białystok

Przed biało-czerwono-białymi ostatni pojedynek w ramach fazy zasadniczej 2. Ligi. Choć mają już pewne rozstawienie z pozycji wicelidera, tak mecz w Białymstoku zapewne i tak będzie ważny dla łodzian. Ostatnie starcie między nimi a Żubrami zakończyło się porażką ełkaesiaków, więc teraz będą chcieli się na nich odegrać.

Podopieczni trenera Zycha dzięki dobrym występom w ostatnich spotkaniach zagwarantowali sobie awans do fazy play-off z drugiego miejsca w tabeli, co przekłada się na to, że w bliższej drabince nie trafią na Polonię Warszawa, z którą w tym sezonie mieli już problemy.

Żubry Białystok od czasu emocjonującego grudniowego spotkania z ŁKS-em w Łodzi wypadły z walki o czołowe miejsca w grupie B. Na taki spadek w tabeli składa się seria czterech porażek z rzędu, między połową stycznia, a końcówką lutego. W kolejnych tygodniach zaczęli poprawiać swoje notowania, jednak ostatnie dwa spotkania – z Sokołem Ostrów Mazowiecka i AZS UJK Kielce – przegrali, czego konsekwencją jest to, że zajmują piątą lokatę w tabeli.

Ełkaesiacy rozpoczną mecz o godzinie 13 w Białymstoku. Transmisja live zostanie przeprowadzona TUTAJ

Fot. Łukasz Żuchowski