Zwycięstwo na inaugurację sezonu! UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Idealnie rozpoczęły nowy sezon TAURON Ligi podopieczne trenera Chiappiniego, które w 1. kolejce zmierzyły się na wyjeździe z UNI Opole. Mimo wyniku 3:0 dla ełkaesianek, w drugim i trzecim secie nie zabrakło emocji, ale ostatecznie to „Wiewióry” mogą cieszyć się ze zwycięstwa na początek sezonu.

Relacja za materiałami prasowymi ŁKS Commercecon Łódź

Świetnie rozpoczęły spotkanie Łódzkie Wiewióry, które po bloku Kamili Witkowskiej na Vivian Pellegrino prowadziły 5:1. Dobra zagrywka Witkowskiej pozwoliła skończyć piłkę przechodzącą Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak (7:4 dla Wiewiór). Przy stanie 13:8 dla ŁKS-u Commercecon o czas poprosił trener Nicola Vettori. Łodzianki zdobyły kolejne trzy punkty z rzędu i trener UNI poprosił o drugi czas. Ełkaesianki grały jak z nut, po ataku Valentiny Diouf prowadziły już 19:9. Wiewióry nie dały sobie wyrwać wygranej, po ataku Lany Scuki triumfowały 25:15.

Drugiego seta opolanki rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Później wprawdzie ich przewaga stopniała (2:2), ale po autowym ataku Zuzanny Góreckiej UNI ponownie wyszło na kilkupunktowe prowadzenie (5:3). Punktowa zagrywka Anastazji Kraiduby dała opolankom przewagę 9:5. Wiewióry musiały gonić wynik, atak z jednej nogi Kamili Witkowskiej zmniejszył straty do dwóch oczek (11:13). Po zepsutym ataku Diouf o czas poprosił trener Chiappini, bowiem jego zespół przegrywał 11:15. Wiewióry nie odpuszczały, po ataku Zuzanny Góreckiej mieliśmy remis 16:16, a w kolejnej akcji pomyliła się Anastazja Kraiduba. O czas poprosił trener Vettori. Rozkręcały się w końcówce Ełkaesianki. Po ataku Góreckiej prowadziły 23:19, a po ataku Diouf mogły się cieszyć z wygranej 25:20.

Początek trzeciego seta był dość wyrównany. Gdy ustrzelona została zagrywką Paulina Maj-Erwardt, mieliśmy remis 5:5. Na dwa oczka Wiewióry wyszły po autowej zagrywce Marty Orzyłowskiej, ale w kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Kraiduba. Przy stanie 11:10 dla UNI o czas poprosił trener Alessandro Chiappini, jednak rywalki zaczęły grać coraz pewniej i wyszły na trzypunktowe prowadzenie (14:11). Ełkaesianki ponownie musiały gonić wynik. Po autowym zagraniu Stronias traciły jedno oczko (17:18). Szczelny blok postawiły łodzianki i mogły cieszyć się z remisu po 20, a o czas poprosił trener Vettori. Świetnie w końcówce grała Julita Piasecka, po jej ataku łodzianki prowadziły 23:21. Autowy atak Kingi Stronias dał Wiewiórom zwycięstwo 25:21 i w całym meczu 3:0.

MVP: Valentina Diouf

UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

(15:25, 20:25, 21:25)