Veronica Jones-Perry zamienia Budowlanych na ŁKS!

W nadchodzącym sezonie skład ŁKS-u Commercecon Łódź wzmocni była gwiazda derbowych rywalek – Grot Budowalnych Łódź. Nową „Łódzką Wiewiórą” została bowiem Veronica Jones-Perry!

Jones-Perry urodziła się w Stanach Zjednoczonych i tam również rozpoczynała swoją przygodę z siatkówką, reprezentując barwy Brigham Young University. W 2019 roku przeniosła się do włoskiego Banca Valsabbina Millenium Brescia, jednak w trakcie sezonu 2019/2020 przeniosła się do E.Leclerc Moya Radomka Radom. Chociaż w zespole z Radomia miała okazję wystąpić tylko w dziewięciu meczach, to zdobyła w nich 155 punktów, notując średnią w ataku na poziomie 45%.

Veronica zdecydowała się pozostać w Polsce na kolejny sezon i podpisała kontrakt z Grot Budowlanymi Łódź. W sezonie 2020/2021 była liderką zespołu, 9 razy odbierała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu. W 25 meczach ligowych zdobyła w sumie 518 punktów, w tym 463 atakiem, 33 blokiem i 22 z zagrywki. W rankingach najlepiej punktujących i atakujących TAURON Ligi uplasowała się na wysokim, czwartym miejscu, zaś wśród najlepiej zagrywających była szósta.

W polskiej lidze Veronica zdobyła póki co Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2019-2020, została wybrana również MVP tego spotkania. Wierzymy, że z ŁKS-em Commercecon Łódź dołoży do swojej kolekcji nowe trofea.

Jones-Perry dołączy do drużyny nieco później, ponieważ trener Karch Kiraly ma wobec niej plany reprezentacyjne.

Roni, witamy w Łódzkim Klubie Sportowym!

fot. ŁKS Commercecon Łódź