Grodzisk ełkaesiacki! Dwie wygrane na Babilon MMA 31!

Cóż to była za gala! Przy głośnym dopingu z trybun dwóch ełkaesiackich wojowników pewnie wygrało swoje walki podczas Babilon MMA 31 odbywającej się w Grodzisku Mazowieckim. Zarówno „Całek”, jak i „Małpa” poddali swoich rywali kończąc wieczór w znakomitych nastrojach!

Jako pierwszy z ełkaesiackich wojowników w piątek zaprezentował się „Całek”. Od początku pojedynku to nasz zawodnik był stroną przeważającą. W pierwszych fragmentach Paweł stłamsił rywala i konsekwentnie spychając go do tyłu, cały czas punktował go kopnięciami, a po chwili także uderzeniami. Drozdowski nie wykazywał większej inicjatywy, ale po trzech minutach zdecydował się na sprowadzenie walki do swojej płaszczyzny – parteru. Tam początkowo spotkał się z próbą założenia duszenia przez ełkaesiaka, z której udało mu się uwolnić.

Na sekundy przed końcem pierwszej rundy Drozdowski złapał dźwignię na nogę. Paweł odpłacił się… tym samym. Kręcenie stawów skokowych trwało kilka chwil, ale ostatecznie to nasz zawodnik okazał się twardszy i wygrał dzięki poddaniu!

Tuż po pierwszym ełkaesiaku w oktagonie zameldował się drugi, „Małpa”. Od początku starcia Jesus Ocampos starał się być aktywniejszy i atakować Bartka ciosami, jednak nasz zawodnik szybko ukrócił te zapędy klinczem, z którego po 90 sekundach przeniósł walkę do parteru. W swojej nominalnej płaszczyźnie „Małpa” żmudnie budował pozycję, konsekwentnie punktując rywala aż do gongu kończącego pierwszą rundę.

Drugą rundę mocną szarżą rozpoczął ełkaesiak. Później schemat walki był jaki sam jak w pierwszej odsłonie – klincz, z którego „Małpa” przeniósł walkę w parter. Także i w tym przypadku do końca rundy to Bartek kontrolował walkę, dopisując do swojego konta kolejne celne uderzenia.

W trzeciej rundzie obaj wojownicy postawili na więcej stójki. Przez trzy minuty Ocampos szukał ciosu, który mógłby zakończyć walkę, a „Małpa” punktował kolejnymi uderzeniami. Dwie minuty przed końcem walka przeniosła się do parteru. Wydawało się, że to Paragwajczyk jest w lepszej sytuacji i jest blisko zakończenia walki duszeniem, ale ełkaesiak mocno go zaskoczył. Dobrze zapięte duszenie zmusiło Ocamposa do poddania, co dla „Małpy” oznaczało zwycięstwo!