Walka o prymat w województwie. Zapowiedź soboty z ełkaesiackim basketem

W sobotę zarówno koszykarki, jak i koszykarze zagrają w swoich rozgrywkach z zespołami z naszego województwa. Pierwsze zagrają ełkaesianki, które na wyjeździe zmierzą się z Grot F&F Automatyką Pabianice, następnie zaś zagrają podopieczni trenera Zycha, którzy na Zatoce Sportu podejmą Księżaka Łowicz.

Ełkaesianki do tej pory nie miały szczęścia i nie udało im się jeszcze wygrać spotkania w 1. Lidze. W pierwszych meczach widać było, że bardzo młodemu zespołowi, który przystąpił do tych rozgrywek, niekiedy brakuje doświadczenia na tym poziomie ligowym. Sobotni rywal biało-czerwono-białych będzie wielkim wyzwaniem dla nich, gdyż jadą na wyjazd do liderek z Pabianic, które w tym sezonie do tej pory są niepokonane.

Mecz odbędzie się w sobotę, w Hali Powiatowej w Pabianicach przy ulicy św. Jana 30/36. Start spotkania o godzinie 16:00.

Koszykarze reprezentujący biało-czerwono-białe barwy od początku sezonu są niepokonani – wygrali 5 spotkań, zdobywając 467 punktów, a tracąc ich 344. Zajmują samodzielnie fotel lidera grupy A 2. Ligi i nic nie wskazuje na to, aby mieli spuścić nogę z gazu. Ciekawie zapowiada się sobotni rywal ełkaesiaków – spadkowicz z Suzuki 1. Ligi, Księżak Łowicz. Początek rozgrywek w wykonaniu tej drużyny pokazuje, że mają ambicje na szybki powrót na zaplecze najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. W tym momencie zajmują trzecią lokatę w tabeli, mając tyle samo punktów co Tarnovia Tarnowo Podgórne, SMS PZKosz Władysławowo i AZS UMK Transbruk Toruń, a tracą zaledwie jedno oczko do liderującego ŁKS-u Coolpack Łódź. W pięciu spotkaniach jedynie raz musieli uznać wyższość rywali, polegając na wyjeździe ze wspomnianym wcześniej zespołem z Torunia.

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę na Zatoce Sportu przy Politechniki 10. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18:00 – wstęp wolny dla wszystkich, więc meldujemy się na Zatoce!

Fot. Łukasz Żuchowski