Wiewióry zagrały jak z nut! ŁKS Commercecon Łódź – Legionovia Legionowo 3:0

W pierwszym spotkaniu „Wiewiór” Tauron ligi rozgrywanym u siebie, w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego, ełkaesiaki wygrały po bardzo dobrym spotkaniu z Legionovią Legionowo 3:0, a MVP tego spotkania została Valentina Diouf 

Na począteku pierwszego seta zaczęła punktować Legionovia, ale od razu ŁKS odpowiadał. Pierwszy raz ełaesianki wyszły dopiero na prowadzenie przy wyniku 9:8, po dobrym ataku Lany Suckiej. Niestety, prowadzenie „Wiewiór” nie trwało długo, gdyż te od razu po tym zanotowały stratę 4 punktów z rzędu. Trener Alessandro Chiappini poprosił od razu o czas, co poskutkowało. Gospodynie natychmiastowo odrobiły stratę, a chwilę później wyszyły na prowadzenie. Ełkaesianki z każdym punktem wyglądały coraz lepiej, co skutkowało powiększaniem przewagi nad przyjezdnymi z Legionowa. Mimo tego rywalki próbowały odrabiać straty, lecz to ŁKS okazał się zdecydowanie skuteczniejszy, wygrywając pierwszego seta 25:2.

Druga partia rozpoczęła się dobrze dla siatkarek spod herbu przeplatanki, gdyż te szybko wyszły na prowadzenie dwupunktowe, te jednak nie zwalniały tempa, i chwile później na tablicy widniał już wynik 6:2. Trener drużyny Legionovia, Paweł Kowal zdecydował się na czas, widząc, że jego drużyna gra poniżej oczekiwań. Mimo tego ełkaesiaki nie odpuszczały, tworzyły sobie coraz większą przewagę. Bardzo dobrze w ŁKS-ie funkcjonowało przyjęcie oraz atak, a na wyróżnienie zasługiwała Valetina Diouf oraz Lana Sucka. Grające jak z nut „Wiewióry” pewnie wygrały kolejny set 25:15.

Ostatni set dla „Wiewiór” rozpoczął się najlepiej ze wszystkich, gdyż te zanotowały serię siedmiu punktów zdobytych. Ełkaesianki kontynuowały wspaniałą grę mimo zamiany stron. Przyjezdne jednak nie poddały się i zaczęły skutecznie odrabiać straty. Chwile później na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 9:9. Drużyna z Legionowa grała jak natchniona, jednak to „Wiewióry” chciały udowodnić swoją wyższość. Dalsza faza seta toczyła się ze zmiennym szczęściem, żadna z drużyn nie wychodziła na znaczące prowadzenie. O losach trzeciego seta zadecydować musiała gra na przewagi. Szale zwycięstwa na swoją stronę przechyliły ełkaesiaki, wygrywając ostatni set 26:24.

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:21; 25:15; 26:24)

Fot. Łukasz Żuchowski