Piłka NożnaRezerwy

Jan Łabędzki podpisał profesjonalny kontrakt z ŁKS-em!

Łódzki Klub Sportowy podpisał profesjonalny kontrakt z Janem Łabędzkim. W bieżącym sezonie 16-letni pomocnik tylko w drugim zespole rozegrał w sumie już dziesięć spotkań, zdobył pięć goli i zanotował trzy asysty.

za lkslodz.pl:

Jan Łabędzki urodził się w 2006 roku. Jest wychowankiem Akademii ŁKS, uczniem Szkoły Marcina Gortata, a dziś zawodnikiem rezerw ŁKS-u, który w tym sezonie coraz częściej pojawia się na boiskach trzeciej ligi, chociaż nadal może występować w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Oczywiście moim marzeniem jest dołączyć w przyszłości do pierwszego zespołu, ale teraz skupiam się na grze w drużynie rezerw.  Na pewno w moim piłkarskim rozwoju pomaga Szkoła Marcina Gortata, bo dzięki niej i dzięki Akademii ŁKS mamy wszystko pod nosem. Lekcje, boiska, treningi – mówi młody piłkarz.

Ofensywnie usposobiony, dobrze wyszkolony technicznie pomocnik dzięki świetnej postawie w zespołach młodzieżowych już wcześniej zwrócił uwagę trenerów Akademii ŁKS, w tym Marcina Matysiaka, szkoleniowca trzecioligowych rezerw. W tym sezonie syn doskonale znanego łódzkim kibicom Michała Łabędzkiego rozegrał 6 meczów w trzeciej lidze (zdobył gola w meczu z Mławianką Mława), poza tym czterokrotnie pojawiał się na boisku w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski (4 gole i 3 asysty), zaliczył też 5 spotkań w CLJ U-17 (1 gol i 1 asysta).

Profesjonalna umowa, którą klub podpisał z Janem Łabędzkim, obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Młodemu ełkaesiakowi życzymy zdrowia i wielu świetnych meczów w barwach ŁKS-u

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119