Piłka NożnaRezerwy

Jan Łabędzki podpisał profesjonalny kontrakt z ŁKS-em!

Łódzki Klub Sportowy podpisał profesjonalny kontrakt z Janem Łabędzkim. W bieżącym sezonie 16-letni pomocnik tylko w drugim zespole rozegrał w sumie już dziesięć spotkań, zdobył pięć goli i zanotował trzy asysty.

za lkslodz.pl:

Jan Łabędzki urodził się w 2006 roku. Jest wychowankiem Akademii ŁKS, uczniem Szkoły Marcina Gortata, a dziś zawodnikiem rezerw ŁKS-u, który w tym sezonie coraz częściej pojawia się na boiskach trzeciej ligi, chociaż nadal może występować w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Oczywiście moim marzeniem jest dołączyć w przyszłości do pierwszego zespołu, ale teraz skupiam się na grze w drużynie rezerw.  Na pewno w moim piłkarskim rozwoju pomaga Szkoła Marcina Gortata, bo dzięki niej i dzięki Akademii ŁKS mamy wszystko pod nosem. Lekcje, boiska, treningi – mówi młody piłkarz.

Ofensywnie usposobiony, dobrze wyszkolony technicznie pomocnik dzięki świetnej postawie w zespołach młodzieżowych już wcześniej zwrócił uwagę trenerów Akademii ŁKS, w tym Marcina Matysiaka, szkoleniowca trzecioligowych rezerw. W tym sezonie syn doskonale znanego łódzkim kibicom Michała Łabędzkiego rozegrał 6 meczów w trzeciej lidze (zdobył gola w meczu z Mławianką Mława), poza tym czterokrotnie pojawiał się na boisku w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski (4 gole i 3 asysty), zaliczył też 5 spotkań w CLJ U-17 (1 gol i 1 asysta).

Profesjonalna umowa, którą klub podpisał z Janem Łabędzkim, obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Młodemu ełkaesiakowi życzymy zdrowia i wielu świetnych meczów w barwach ŁKS-u

Fot. ŁKS Łódź