Zrobić drugi krok do wyjścia z grupy. ŁKS gra na Ukrainie w LM

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź są w ostatnich tygodniach na fali. Podopieczne Marka Solarewicza wygrały cztery spotkania z rzędu i o kolejne triumf powalczą już dziś. Wiewióry w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń zmierzą się na Ukrainie z Chimikiem Jużne. 

W pierwszej serii gier Mistrzynie Polski pokonały we własnej hali Allianz MTV Stuttgart 3:2 i zrobiły pierwszy krok do wyjścia z grupy tegorocznej Ligi Mistrzyń. Dziś czas potwierdzić te aspiracje w starciu z Ukrainkami.

Ełkaesianki złapały wiatr w żagle także w rozgrywkach ligowych. W miniony piątek nasze siatkarki pokonały pewnie na wyjeździe Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0. Obecnie biało-czerwono-białe zajmują czwarte miejsce w ligowej stawce.

W przeciwieństwie do ŁKS-u, Chimik źle rozpoczął rozgrywki grupowe w LM, gdyż przegrał bardzo wyraźnie z faworyzowanym zespołem z Novary. Podopieczne Yevgena Nikolayeva będą chciały zapewne we wtorek się przełamać w starciu z Wiewórami.

– W Lidze Mistrzyń stać nas na awans do ćwierćfinału. Mamy ciekawą grupę, na pewno najlepszy w niej jest zespół z Novary, ale zarówno mistrz Niemiec jak i Chimik to zespoły w naszym zasięgu – powiedziała Katarina Lazović w łamach portalu siatka.org.

Dzisiejszy mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja meczu na antenie Canal+Sport od 16:55.

Trzymajmy kciuki za Łódzkie Wiewióry!