Siatkówka

Siatkarska elita w Łodzi. Czas na Ligę Mistrzyń!

Trzy dni, cztery zespoły i sześć spotkań. Tak w liczbach prezentuje się drugi turniej fazy grupowej Ligi Mistrzyń, który od wtorku rozgrywać się będzie w Łodzi. Gospodynie z ŁKS-u Commercecon powalczą w nim o awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Po pierwszym turnieju fazy grupowej, w tabeli grupy C prowadzi faworyt do jej wygrania Vakifbank Stambuł. To właśnie ten zespół jako pierwszy podejmą drugie w stawce „Łódzkie Wiewióry”. Turczynki w tym sezonie są nie do powstrzymania. Wygrały niemalże wszystkie możliwe spotkania, w samej lidze tracąc zaledwie 8 setów. Z drugiej strony parkietu staną jednak nieco mniej, choć dalej rozpędzone łodzianki, które pchane rządzą rewanżu za listopadowy mecz z całą pewnością pokażą pazur. Początek tego spotkania już we wtorek o godzinie 18:00.

W środę Ełkaesianki zmierzą się z ostatnim zespołem w grupie – Martisą Płovdiv. Po pierwszym spotkaniu obu ekip „Łódzkie Wiewióry” z całą pewnością mogą żałować nie potrzebnego tie-breaka, który zabrał im jedynie jeden punkt. Bułgarki z kolei po pierwszym turnieju rozegrały zaledwie jeden mecz ligowy, który przypadł na końcówkę stycznia. Ciężko więc określić jaki poziom siatkarki z Płovdivu mogą prezentować podczas zmagań w Łodzi. Przekonamy się o tym dopiero w środę po godzinie 20:30.

Gospodynie całe rozgrywki zakończą spotkaniem z ASPTT Mulhouse. Francuzki, podobnie jak siatkarki VakifBanku, są w bieżącym sezonie bardzo dobrze dysponowane i na krajowym podwórku zbierają nie małe żniwo. W listopadzie przegrały jednak dość gładko z Ełkaesiankami, choć potrafiły postawić trudne warunki. Z całą pewnością będzie to niezwykle ciekawy mecz, a jego atmosferę podkręci to, że obie ekipy wciąż walczą o awans do fazy pucharowej. Kto okaże się lepszy? Tego dowiemy się w czwartek po godzinie 20:30.

Żeby móc myśleć o awansie do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń „Łódzkie Wiewióry” nie mogą niczego kalkulować, walcząc przy tym o pełną pulę punktową. W najlepszym wypadku do awansu z drugiego miejsca może wystarczyć 7 punktów.

Co warte podkreślenia – wszystkie trzy mecze siatkarek ŁKS-u pokaże stacja Polsat Sport.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119