Derby są nasze! Budowlani – ŁKS 1:3

Na ostatni mecz fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet przydały drugie w tym sezonie Derby Łodzi. Mistrzynie Polski bez większych problemów pokonały drugi zespół poprzedniego sezonu.

Pierwszy set spotkania aż nadto pokazał kto tego wieczora będzie rozdawał karty. Siatkarki ŁKS-u potrzebowały chwili na wejście na swoje obroty, lecz gdy to już nastąpiło, mecz układał się pod dyktando ełkaesianek. Wręcz przerażone Budowlane nie były w stanie dotrzymać kroku „Łódzkim Wiewiórom”, przez co w szczytowym momencie traciły do nich aż 9 punktów.

Drugą część gry rozpoczęła bardzo wyrównana wymiana ciosów. Aż do stanu 12:12 żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie zdecydowanej przewagi. Z tego letargu, bardzo niespodziewanie, wybudziły się nominalne gospodynie spotkania. Siatkarki prowadzone przez trenera Błażeja Krzyształowicza wypracowały sobie skromną zaliczkę, która pozwoliła im jednak wyrwać seta.

Tuż po przerwie odzdzielającej połowy meczu rozpoczął się siatkarski koncert. W rolach głównych wystąpiły siatkarki ŁKS-u, które w znakomitym stylu rozbiły swoje rywalki. O różnicy klas między zespołami świadczyć może chociażby fakt wypracowania przez podopieczne Giuseppe Cuccarinuego dwunastopunktowej przewagi, która pozwoliła im ze spokojem wygrać kolejnego już seta.

Czwarta partia meczu była już jedynie formalnością. Znakomite dysponowane tego wieczora ełkaesianki już od pierwszych minut seta budowały swoją przewagę. I choć siatkarki Budowlanych walczyły, to ostatecznie przegrały trzecią w tym spotkaniu partię.

Zwycięstwo w spotkaniu derbowym zapewniło siatkarkom ŁKS-u trzecie miejsce przed fazą play-off. Pierwszego rywala „Łódzkich Wiewiór” w walce o medale poznamy po zakończeniu kolejki.

Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

(15:25; 25:20; 14:25; 18:25)