Siatkówka

Mistrzyni Polski zasila szeregi Łódzkich Wiewiór!

Siatkarska karuzela transferowa cały czas się kręci! Kolejną nową zawodniczką w szeregach „Łódzkich Wiewiór” została Paulina Maj-Erwardt, doświadczona libero, która ostatnie dwa sezony spędziła w Chemiku Police.

Trzydziestoczteroletnia libero pochodzi ze Złotowa, gdzie zaczynała karierę w miejscowej Sparcie Złotów. Następnie przeniosła się do drużyny SMS PZPS Sosnowiec, dzisiaj mieszczącej się w Szczyrku, znanej z wychowywania młodych siatkarek. Z klubem rozstała się po jego spadku z I ligi w 2005 roku.

Jej następnym punktem w karierze była Bielsko-Biała i miejscowy BKS Aluprof Bielsko-Biała. W barwach tego klubu libero odniosła pierwsze sukcesy – Puchar i Superpuchar Polski w 2006 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w 2007 roku. Kolejny brąz dorzuciła do swojej kolekcji będąc zawodniczką PTPS Piła, w rozgrywkach 2008/09, a także Superpuchar Polski w 2008 roku.

Paulina Maj-Erwardt w barwach Chemika Police

Kolejnym dużym krokiem dla zawodniczki było przejście w 2010 roku do Atomu Trefl Sopot. W barwach klubu z Trójmiasta Maj-Erwardt najpierw zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski w 2011 roku, aż w końcu w 2012 roku została mistrzynią Polski. Znad morza przeniosła do Małopolski, gdzie została zawodniczką Muszynianki Muszyna, której również nie opuściła z pustymi rękami. W jej gablocie znalazł się brązowy medal Mistrzostw Polski za sezon 2012/13, a przede wszystkim Puchar CEV, również zdobyty w rozgrywkach 2012/13, gdzie finale pokonała wraz ze swoim zespołem Fenerbahçe Stambuł. Kolejny brązowy medal dołożyła do gabloty wraz z małopolskim zespołem w rozgrywkach ligowych 2014/15. Była także blisko zdobycia Pucharu Polski w sezonie 2013/14, ale ostatecznie Muszynianka przegrała z Chemikiem Police, jednak libero została ogłoszona najlepszą przyjmującą turnieju finałowego.

Sezon 2015/16 siatkarka spędziła w barwach Chemika Police, z którym na arenie krajowej wygrała wszystko co możliwe – na początku sezonu Superpuchar Polski, a następnie złoty medal rozgrywek ligowych oraz Puchar Polski. Z Polic przeniosła się w kolejnym sezonie do Łodzi, gdzie reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź. Wraz z rywalami zza miedzy „Łódzkich Wiewiór” udało się jej zdobyć wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach 2016/17, a także dotrzeć do finału Pucharu Polski i ćwierćfinału Pucharu CEV. Za turniej finałowy Pucharu Polski została nagrodzona tytułem najlepszej broniącej.

Przede wszystkim ŁKS to klub z tradycjami, który od kilku sezonów liczy się w grze o medale mistrzostw Polski. Klub pokazuje, że z roku na rok podnoszenie poziomu sportowego zespołu jest dla niego priorytetem. Dlatego z przyjemnością dołączę do tego projektu, w którym ambicja i walka są tak istotnymi kwestiami, a dla mnie te wartości są bliskie sercu. Moim celem jest zdobycie mistrzostwa Polski i dołożę wszelkich starań, aby wszystkie tryby w zespole chodziły jak w szwajcarskim zegarku – zapowiedziała nasza libero.

Ostatnie lata stały dla Maj-Erwardt pod znakiem powrotów. Najpierw w latach 2018-2019 ponownie reprezentowała BKS-u Bielsko Biała, jednak w tamtym sezonie nie udało się jej powiększyć swojej kolekcji medalowej. Zmieniła to jednak wracając na dwa lata do Chemika Police. W barwach Chemiczek zdobyła Superpuchar w 2019 roku, a także Puchary Polski w 2020 i 2021 roku oraz dwa złote medale Mistrzostw Polski za rozgrywki 2019/20 i 2020/21. W trakcie turnieju finałowego Pucharu Polski 2019/20 została także nagrodzona tytułem najlepszej libero.

Nowa zawodniczka Łódzkich Wiewiór reprezentująca Polskę

Nie możemy także zapominać o dokonaniach reprezentacyjnych nowej libero ŁKS-u. Zadebiutowała w reprezentacji Polski w 2006 roku, a jej największym sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Europy, zdobyty w 2009 roku, w meczu z Niemkami, który odbył się w Łodzi. Po długiej przerwy wróciła do kadry w 2019 roku i wraz z reprezentacją zdobyła złoto rozgrywek Volley Masters Montreux, jednak selekcjoner Jacek Nawrocki nie zdecydował się powołać jej na rozgrywki Ligi Narodów.

Paulina, witamy w Łodzi. Życzymy Ci samych dobrych występów w biało-czerwono-białych barwach i powiększenia swojej gabloty z trofeami!

Fot.1: Chemik Police
Fot.2: Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119