Siatkówka

Smutna porażka w Legionowie. Legionovia – ŁKS 3:1

Po jedynie momentami wyrównanym spotkaniu w Legionowie, siatkarki ŁKS-u nie podołały miejscowej Legionovii i przegrały 1:3. Pomimo porażki ełkaesianki wciąż utrzymują się na trzecim miejscu w tabeli Tauron Ligi.

Trudy ostatnich spotkań siatkarek ŁKS-u i delikatne zmęczenie widać było praktycznie od początku spotkania. Można powiedzieć, że dość niespodziewanie to Legionovia przejęła inicjatywę w pierwszym secie i niemalże cały czas go kontrolowała. Gospodynie wypracowały sobie skromną zaliczkę, która z biegiem gry wahała się od trzech do jednego punktu. Łodzianki zdołały dotrzymać kroku swoim rywalkom, doprowadzając nawet do remisu po 18, co wydawało się być odwróceniem karty w tej partii. Niestety, siatkarki z Legionowa nic sobie z tego nie zrobiły i serią czterech punktów od stanu 19:20 ustawiły partię. Ostatecznie wygrały ją stosunkiem 25:22.

Ełkaesianki nieco mocniej zaatakowały w drugiej partii, choć ponownie to gospodynie nieco zdominowały jej początek. Tym razem jednak gra była dużo bardziej wyrównana i po zniwelowaniu trzypunktowej zaliczki Legionovi, obie ekipy zaczęły punktować na przemiennie. Swoją grę „Łódzkie Wiewióry” zaczęły wprowadzać od stanu 12:12. Trzy serie punktowe, które łącznie przyniosły osiem „oczek” pozwoliły łodziankom wypracować pięciopunktową przewagę. Tą udało się dowiedź co końca i wynikiem 25:20. Wygrać drugą partię.

W trzecim secie ponownie inicjatywę w pełni przejęły gospodynie. Ełkaesianki w tym samym czasie wydawały się wręcz nieobecne na parkiecie. Świadczy o tym chociażby przewaga Legionovi – kiedy gospodynie wchodziły w decydującą część seta, „Łódzkie Wiewióry” nie przebiły progu 10 punktów. Ostatecznie biało-czerwono-białe nieco podgoniły wynik, jednak przewaga gospodyń okazała się już nie do odrolnienia.

Nieco mniejszą, choć wciąż deklasacją, był czwarty set. Ponownie to gospodynie szybko wypracowały sobie znaczącą przewagę, a łodzianki nie były w stanie nawiązać równej walki. Finalnie czwartą partię Legionovia wygrała 25:17, a cały mecz 3:1.

Po ostatnim etapie siatkarskiego maratonu „Łódzkie Wiewióry” czeka teraz nieco dłuższa chwila przerwy. Ełkaesianki wrócą na parkiet dopiero 20 lutego, kiedy to w ramach półfinału Pucharu Polski w Nysie zmierzą się z Chemikiem Police.

DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 3:1
(25:22; 20:25; 25:17; 25:17)