Siatkówka

Oliwia Laszczyk opuszcza ŁKS Commercecon Łódź!

W życiu wychowanki Łódzkiego Klubu Sportowego przyszedł czas na otwarcie nowego etapu kariery. Po grze w drużynach młodzieżowych oraz po dwóch sezonach w biało-czerwono-białej koszulce w rozgrywkach TAURON Ligi  z „Łódzkimi Wiewiórami” żegna się Oliwia Laszczyk.

Przez ostatnie dwa sezony Oliwia łączyła grę w zespole młodzieżowym i seniorskim. Miała okazję szlifować swoje umiejętności na wielu polach, zadebiutować w TAURON Lidze i Lidze Mistrzyń. Chociaż nie miała wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, to jesteśmy pełni podziwu dla jej zaangażowania. Z przytupem zakończyła sezon 2020/2021, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski seniorek i zajmując 6. miejsce w mistrzostwach Polski juniorek. Fantastyczna dyspozycja w turnieju finałowym w Olecku zaowocowała powołaniem do reprezentacji U-20, która przygotowuje się do mistrzostw świata.

Czas jednak, aby młoda Wiewióra opuściła dziuplę i rozwijała swoje siatkarskie umiejętności.

– Rozstania nigdy nie są przyjemne, szczególnie jeśli w jednym klubie spędziło się tyle lat. Za mną długa droga w ŁKS-ie, tym bardziej cieszę się, że mogłam przejść ją całą – od gry w zespołach młodzieżowych po sekcję seniorską i grę w TAURON Lidze – mówi Oliwia. – Teraz czas na nowe wyzwania, nowe cele do osiągnięcia. Jestem łodzianką, więc nie jest to całkowite rozstanie, ponieważ mam tu rodzinę i przyjaciół, również tych spod znaku przeplatanki.

– Rozstania z wychowankami klubu zawsze są trudne – przyznaje Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon, była zawodniczka i również wychowanka ŁKS-u. – Oliwia przeszła długą drogę, jej umiejętności i zaangażowanie zostały zauważone przez prezesa Hubert Hoffmana, więc przez ostatnie dwa sezony łączyła grę w sekcji młodzieżowej i seniorskiej. To było wymagające zadanie, z którym doskonale sobie poradziła. Świetnie zaprezentowała się podczas tegorocznych finałów mistrzostw Polski juniorek, zdobyła z zespołem seniorskim brązowy medal TAURON Ligi. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy będzie rozwijać swoje umiejętności. Dzisiaj się żegnamy, ale drzwi do ŁKS-u będą dla niej zawsze otwarte i być może w niedalekiej przyszłości ponownie założy koszulkę z przeplatanką.

Źródło: ŁKS Commercecon Łódź

fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119