Siatkówka

Mistrz, mistrz ŁKS! Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonują Developres Rzeszów 3:2, zdobywając tym samym upragnione mistrzostwo Polski sezonu 2022/2023. Jest to 23 złoty medal drużynowy w historii ŁKS-u. MVP tego spotkania została Valentina Diouf.

Początkowo obie ekipy prezentowały wysoki poziom i wyrównaną grę. Wiewióry prowadziły, zdobywając pierwsze punkty i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą, jednak Developres nie zamierzał się poddawać i z determinacją dążył do odrobienia strat. Wysoka skuteczność ataku rzeszowianek (46% w porównaniu do 35% łodzianek) przyczyniła się do pewnego zwycięstwa w pierwszym secie z przewagą 8 punktów.

W drugiej partii scenariusz wydawał się podobny. Pomimo wyrównanej gry, to Developres kontrolował sytuację do momentu, gdy ŁKS wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. Skuteczność Julity Piaseckiej (62%) stanowiła kluczowy czynnik, który pomógł łódzkiej drużynie odwrócić losy drugiego seta i triumfować wynikiem 25:22. Dzięki czemu stan rywalizacji w tym spotkaniu wskazywał stan remisowy.

Trzeci set odzwierciedlał wcześniejsze fazy meczu, ze zmiennym szczęściem dla obu stron. Jednak to biało-czerwono-białe ponownie okazał się silniejszy, zdobywając kolejne cenne punkty. Widoczna była determinacja siatkarek z Łodzi, które dążyły do zdobycia mistrzowskiego tytułu, podczas gdy rywalki oddalały się od swoich marzeń. Ostatnie chwile meczu potwierdziły, że drużyna ełkaesianki dały z siebie wszystko, ciesząc się zasłużoną wygraną 25:22.

Czwarty set początkowo był przez większość czasu z przewagą dla Developresa Rzeszów, Wiewióry goniły wynik. Wydawało się, że gospodynie nie roztrwonią powstałej przewagi, lecz ełkaesianki pokazały charakter po raz kolejny odrabiając różnice. Rzeszowianki okazały się jednak koniec końców skuteczniejsze, wygrywając 25:22, dzięki czemu o losach tego spotkania zadecyduje tie-break.

Set kluczowy dla obu ekip. Zwycięstwo Wiewiór daje ŁKS-owi – mistrzostwo Polski, z kolei wygrana Rysic piąty – mecz finałowy. Ten set rozpoczął się udanie dla rzeszowianek, które wydawałoby się kontrolowały set, ale końcówka była już nieprawdopodobną historią. Przy stanie 8:12 ełkaesianki wzbiły się szczyt swoich możliwości, początkowo łapiąc kontakt 11:12, a następnie zdobywając ostatnie cztery punkty, dzięki czemu to siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego zgarniają 23 złoty medal drużynowy w historii.

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(25:17; 22:25; 22:25; 25:22; 12:15)


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119