Utrzymać kurs. Zapowiedź meczu z Sandecją

Wiemy już, że ze względu na wyniki innych spotkań, ełkaesiacy nie przypieczętują w ten weekend awansu do Ekstraklasy. Jednakże, w niedzielę mogą postawić bardzo ważny krok ku najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Kazimierza Moskala zmierzą się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz (rozgrywającą swoje mecze w Niepołomicach). Biało-czerwono-biali chcą przełamać swoją złą passę „w delegacji” – trudno wyobrazić sobie na to lepszą okazję niż spotkanie z ostatnią drużyną ligi.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): Mają [Sandecja – przyp. red.] świadomość tego, że to jest mecz ostatniej szansy i jeśli przegrają, to na 100% spadną z ligi. Każdy zawodnik Sandecji, niezależnie od tego jaki to będzie – młody czy doświadczony, to zrobi wszystko, aby osiągnąć korzystny wynik. Są to trudne spotkania i naprawdę zdajemy sobie z tego sprawę. Wiele o tym mówiliśmy, ale trzeba ten mecz zagrać tak jak każdy inny. My musimy liczyć na to, że będziemy w tym spotkaniu dominować i należy tylko wykorzystać sytuacje, które się nadarzą i nie stracić koncentracji – nie nadziać się na jakąś kontrę czy po stałym fragmencie gry stracić bramkę, bo to będą takie kluczowe momenty.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 30. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego z pewnością nie wystąpi zawieszony za żółte kartki Nacho Monsalve, jednakże do składu wraca inny stoper – Adam Marciniak, który w meczu z Wisłą pauzował za nadmiar upomnień od sędziów. Podczas konferencji prasowej trener Kazimierz Moskal zdradził także, że na drobny uraz narzeka Bartosz Biel. Niezmiennie niedostępny do gry pozostaje Mieszko Lorenc, który niedawno rozpoczął pierwsze treningi po poważnej kontuzji kolana.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Sandecją Nowy Sącz będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jacek Małyszek (Lublin)

Asystenci: Andrzej Zbytniewski, Paweł Smyk

Sędzia techniczny: Karol Iwanowicz

Sędziowie VAR: Jarosław Przybył, Kornel Paszkiewicz

Przewidywane składy

Sandecja: Karl-Romet Nomm – Jakub Iskra, Dawid Szufryn, Kamil Słaby, Dariusz Pawłowski – Bartłomiej Kasprzak, Michał Walski – Damian Chmiel, Denis Potoma, Tomasz Nawotka – Jakub Wróbel.

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Milan Spremo – Michał Mokrzycki, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk – Bartosz Szeliga, Piotr Janczukowicz, Pirulo.

Więcej o meczu Sandecja – ŁKS:

Obsada sędziowska meczu Sandecja – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem Sandecja – ŁKS