Łódzkie Wiewióry wróciły do treningów!

Pierwszy po czteromiesięcznej przerwie trening ŁKS-u Commercecon Łódź przypadł na 8 lipca. Tym samym Łódzkie Wiewióry rozpoczęły okres przygotowawczy do nowego sezonu Tauron Ligi.

Z uwagi na okoliczności pierwszy trening siatkarek ŁKS-u miał charakter wprowadzający. Początkowy okres sezonu przygotowawczego skupiać się będzie na powrocie zawodniczek do optymalnego rytmu treningowego.

W treningu wzięły udział niemal wszystkie zawodniczki, które w nadchodzącej kampanii będą do dyspozycji trenera Giuseppe Cuccariniego. Na parkiecie zabrakło jedynie Ivany Mrdak oraz Ann Kalandadze, jednakże ich absencja spowodowana była kwestiami organizacyjnymi. Obie zawodniczki dołączą do drużyny w najbliższym czasie.
Przez cały trening zajęcia indywidualne odbywała natomiast Klaudia Alagierska. „Lala” zmaga się jeszcze z drobnymi problemami zdrowotnymi, które męczą ją od jakiegoś czasu. Powrót Klaudii do pełni zdrowia to jednak kwestia kilku dni.

Na pierwszym treningu siatkarek pojawiła się również reprezentacja kibiców. Ci za pomocą symbolicznej oprawy zaznaczyli swoje wsparcie dla naszych zawodniczek.

Cały lipiec siatkarki ŁKS-u trenować będą w Łódź Sport Arenie. Na sierpień oraz wrzesień zaplanowano jednak sześć sparingów. Wszystkie rywalki naszych siatkarek mają być ich ligowymi konkurentkami, jednak na chwilę obecną trwa ustalanie ostatnich szczegółów.

Pierwszy mecz nowego sezonu ŁKS Commercecon Łódź rozegra w połowie września