Piłka NożnaRezerwy

Rezerwy wygrywają pierwszy sparing

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego przygotowujące się do startu IV ligi rozegrały w środę pierwszy mecz kontrolny. Podopieczni nowego trenera Marcina Matysiaka pokonali przy ulicy Minerskiej LKS Różyca 1:0. Jedynego gola dla biało-czerwono-białych zdobył Mikołaj Lipień.

Pierwsza połowa spotkania układała się pod dyktando łodzian, lecz sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Szczególnie aktywne były skrzydła ŁKS. Jakub Piela i Dariusz Gmosiński dobrze weszli w mecz, choć trochę brakowało im precyzji i dokładności. Dwa uderzenia tego pierwszego zatrzymały się na bocznej siatce.

Od pierwszej minuty zagrał także nowy-stary nabytek ŁKS Aleksander Ślęzak. Były kapitan pierwszej drużyny próbował trafić do siatki efektownymi nożycami, jednak strzał był niecelny.

Łodzianie wyszli na prowadzenie przed końcem pierwszej odsłony po trafieniu Mikołaja Lipienia. Pomocnik wstrzelił piłkę wzdłuż linii końcowej, a przy tym golu dobitnie pomógł bramkarz Różycy, który nogami wbił piłkę do własnej bramki.

W 50 minucie z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Dawid Lebkuchen. Obrońca podkręcił staw skokowy i po czterech minutach spędzonych na murawie zastąpił go Ślęzak.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej mogli zobaczyć w akcji nowego zawodnika akademii ŁKS Juliana Mordasiewicza. Były zawodnik AKS SMS Łódź dostał od sztabu szkoleniowego 25 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności.

W końcówce zawodnicy LKS-u Różyca mocno przycisnęli i co rusz otłukiwali bramkę ŁKS-u. Naszych zawodników raz uratował słupek, a za drugim razem poprzeczka. Chwilę później łodzianie trafili do siatki za sprawą Łukasza Włodarczyka, ale arbiter odgwizdał spalonego. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 1:0.

Kolejny mecz kontrolny rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrają już w sobotę. O godzinie 11:00 zmierzą się z LKS-em Kwiatkowice.

ŁKS II Łódź – LKS Różyca 1:0

Gol: Mikołaj Lipień

Skład ŁKS-u: Jan Zareda (46′ Tomasz Kucharski) – Igor Grzejdziak (46′ Jakub Marchwicki), Aleksander Ślęzak (46′ Kacper Krus), Stanisław Lasota (46′ Dawid Lebkuchen (50′ Aleksander Ślęzak), Piotr Białousko (46′ Kacper Gołdyn) – Igor Lambrecht (46′ Adrian Czypicki (65′ Julian Mordasiewicz), Mikołaj Lipień (46′ Łukasz Włodarczyk), Adrian Czypicki (46′ Jakub Tomaszewski), Jakub Piela (46′ Andrzej Kominiarczyk), Dariusz Gmosiński (46′ Adam Król) – Bargiel Bartosz (46′ Jakub Piotrowski).