Siatkówka

Katarzyna Zaroślińska-Król żegna się z ŁKS-em Commercecon

Po zaledwie jednym wspólnym sezonie Katarzyna Zaroślińska-Król żegna się z Łódzkim Klubem Sportowym. Doświadczona atakująca zdołała w tym czasie poprowadzić zespół do brązowego medalu TAURON Ligi, będąc przy tym najlepiej punktującą w drużynie.

Katarzyna Zaroślińska-Król szeregi ŁKS-u Commercecon Łódź zasiliła przed rozpoczęciem kampanii 2020/21. Transfer, wówczas określany mianem hitowego, miał przede wszystkim podnieść doświadczenie w zespole. „Smoku” miała również inne, niezwykle wymagające zadanie – zastąpić wśród „Łódzkich Wiewiór” Izabelę Kowalińską.

– Powiem tak – chciałabym, żeby klub miał ze mnie jak największy pożytek i żebym dała jak najwięcej temu klubowi. Myślę, że po sezonie powiemy jak wyszło – mówiła w rozmowie z ŁKSFans chwilę po podpisaniu kontraktu z ŁKS-em Commercecon Łódź Katarzyna Zaroślińska-Król.

A jak wyszło? Całkiem dobrze. Była kapitan „Łódzkich Wiewiór” w minionym sezonie wystąpiła w 31 meczach TAURON Ligi, zdobywając dla 482 punkty. 26 “oczek” wywalczyła zagrywką, 42 blokiem, zaś 414 z ataku. Jej skuteczność w ataku w przekroju całego sezonu wyniosła 37,84%.
Ponadto „Łódzka Wiewióra” uplasowała się wysoko w czterech rankingach indywidualnych sezonu 2020/2021 TAURON Ligi. Sześć statuetek MVP dało jej pozycję numer 3. Wśród najlepiej punktujących i atakujących zajęła 5. pozycję, ale w rankingu zagrywających była numerem 1.

– Kasia jest bardzo doświadczoną zawodniczką, na którą wszyscy bardzo mocno liczyli. Bardzo się starała i ten play-off, czy to mecze z Rzeszowem, czy z Radomką, zagrała fajnie. Jest to zawodniczka, która potrafi dużo, być może w tym sezonie to zgranie z zespołem, czy rozgrywającą nie było idealne. Czasami tak się po prostu zdarza. Życzymy Kasi jak najlepiej, dużo zdrowia i dobrego grania. Do zobaczenia na parkiecie! – powiedział o atakującej trener Michal Masek cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Kasia, my również życzymy wszystkiego najlepszego i powodzenia w dalszej karierze!

fot. Łukasz Żuchowski