Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Pójść za ciosem. Zapowiedź meczu z Radomiakiem Radom

Po zwycięstwie z Koroną Kielce, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego będą chcieli pójść za ciosem i zrewanżować się Radomiakowi za porażkę z rundy jesiennej. Mecz z zespołem z Radomia jest określany mianem hitu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi. Pierwszy gwizdek arbitra o 17:40. 

W miniony weekend ełkaesiakom spadł ogromny kamień z serca. Po serii słabszych wyników piłkarze z alei Unii Lubelskiej pokonali Koronę Kielce i złapali trochę oddechu. W środę naszych zawodników czeka bardzo ważny i zarazem trudny pojedynek. Do Łodzi przyjedzie Radomiak Radom, który w ostatnich tygodniach gra najlepiej i najrówniej z ligowej czołówki.

Łodzianie niezbyt przyjemnie wspominają ostatnie starcie z zespołem Dariusza Banasika, bo to właśnie od porażki w Radomiu (0:1) rozpoczęła się pechowa seria meczów bez wygranej na koniec jesieni. Środowe spotkanie będzie odpowiedzią czy w drużynie Ireneusza Mamrota w końcu coś drgnęło czy wygrana w Kielcach była jedynie przypadkowa. Ewentualne zwycięstwo nad radomianami zbudowałoby serię zwycięstw, która mogłaby napędzić drużynę na końcówkę sezonu.

Mecz z Radomiakiem jest hitem 27. kolejki Fortuna 1. ligi, ale będzie też prestiżowy z innego względu – po przegranej Górnika Łęczna z Miedzią, zwycięzca tego spotkania zaliczy awans na drugie miejsce w tabeli, które jak doskonale wiemy, daje bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jest o co grać i mamy nadzieję, że ŁKS pokaże charakter i zrewanżuje się rywalowi za porażkę z rundy jesiennej.

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS-u): – Poprzeczka jest w tej chwili zawieszona najwyżej. Patrząc na to jak liga wygląda wiosną no to uważam, mimo że Sandecja ma taką bardzo dobrą passę, gdybym miał ocenić pod względem piłkarskim to najmocniejszy zespół, z jakim przyjdzie nam do tej pory się zmierzyć. Biorąc ogólnie całość – jako drużyna i indywidualności, więc na pewno trzeba się nastawić, że to będzie trudne spotkanie. Patrząc na to jak wygląda tabela to nie można powiedzieć, że to jest jedno spotkanie. W tej chwili różnice w pierwszej szóstce są bardzo niewielkie i każdy z zespołów ma realną szansę na to bezpośrednio premiowane miejsce. Do tego, oczywiście, za plecami toczy się gra zespołów, które gonią baraże. Natomiast, naprawdę, różnice punktowe nie są tak duże i nie można patrzeć tylko na jeden zespół, teraz jest końcówka sezonu. To są mecze, w których wszystko się rozstrzyga, tutaj już margines błędu jest coraz mniejszy i tu trzeba już punktować. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 26. kolejkach Fortuna 1. Ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Ireneusz Mamrot nie będzie mógł skorzystać w tym meczu z kontuzjowanych od dłuższego czasu Samu Corrala i Kamila Dankowskiego. Bliżej powrotu jest ten drugi i rozpoczął już treningi na boisku. Z powodu nadmiaru żółtych kartek musi pauzować Jakub Tosik. 

W drużynie Dariusza Banasika, po krótkiej absencji wracają Mateusz Radecki i Leandro. Radomianie powinni przystąpić do starcia z ełkaesiakami, w swoim najmocniejszym składzie.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Radomiakiem Radom będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 17:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Asystenci: Bartłomiej Lekki, Damian Rokosz

Sędzia techniczny: Leszek Lewandowski

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Tomasz Nawotka, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez – Piotr Janczukowicz, Mikkel Rygaard, Pirulo – Ricardinho.

Radomiak: Mateusz Kochalski – Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Miłosz Kozak, Michał Kaput, Meik Karwot, Damian Gąska, Leandro – Karol Angielski.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Radomiak

Historia meczów ŁKS – Radomiak

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Radomiak

O rywalu…Radomiak Radom

Zapowiedź 27. kolejki Fortuna 1. Ligi

Ireneusz Mamrot przed meczem z Radomiakiem

Grafika: 90minut.pl, Flashscore

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119