Siatkówka

Trwa siatkarskie okno transferowe! Jakie ruchy może zrobić ŁKS?

Siatkarska karuzela transferowa ruszyła na dobre. Rzecz jasna nie ominęła ŁKS-u Commercecon Łódź! Właśnie z tego powodu postanowiliśmy stworzyć transferowe kompendium wiedzy dla każdego kibica!

Na pierwszy ogień weźmy to, co działo się z zespołem w ostatnim czasie. Klubowe komunikaty odnośnie kadry na następny sezon zasypywały nas niemalże codziennie, więc zbierzmy wszystko co wiemy w jedynym miejscu.

Siatkarki odchodzące z klubu (stan na 25.05):
Izabela Kowalińska (atakująca, koniec kariery), Valeria Caracuta (rozgrywająca,?), Daria Szczyrba (przyjmująca, DPD Legionovia Legionowo), Anna Korabiec (libero,?), Eva Mori (rozgrywająca,?)

Siatkarki przychodzące do klubu:
Julita Piasecka (przyjmująca), Ivana Mrdak (środkowa), Katarzyna Zaroślińska-Król (atakująca, pozostały ostatnie formalności)

Przedłużone/ważne kontrakty:
Katarina Lazovic, Klaudia Alagierska, Aleksandra Wójcik, Krystyna Strasz, Joanna Pacak

Przyszłość niepewna:
Ewa Kwiatkowska, Natalia Skrzypkowska, Klaudia Gajewska, Monika Bociek

Skoro mamy już za sobą podsumowanie ostatnich dni, pora nieco bliżej przyjrzeć się temu, co na dzieje się na parkiecie. Tutaj, względem poprzedniego sezonu, większość boiskowych formacji zachowało swoje trzony. Nie zmienia to jednak faktu, że dwie formacje czeka gruntowna przebudowa.

Przyjmujące:

Pierwsza i zarazem jedna z ważniejszych formacji na parkiecie. Tutaj mamy jednak prawie wyklarowany skład. Prawie, bo już niedługo do Łodzi powinny trafić nowe zawodniczki, które zastąpią Natalię Skrzypkowską oraz Darię Szczyrbę. Wydaje się, że te transfery podniosą jedynie rywalizację wśród przyjmujących! 

Jak przystało na siatkarskie okno transferowe, jak bumerang wraca temat powrotu do ŁKS-u Brazylijki Regine Bidias. W tej sprawie, na antenie telewizji Toya, wypowiedziała się dyrektor ds. sportowych Katarzyna Sielicka, która w zasadzie zdementowała plotki o potencjalnym transferze.

Trzon łódzkiego przyjęcia nadal będzie budować zapewne Aleksandra Wójcik, która przedłużyła swój kontrakt z klubem. Ola bez wątpienia jest liderką tej formacji, co udowadnia w każdym kolejnym spotkaniu. Wspomagać ją będzie niezawodna Katarina Lazović. Z każdym kolejnym miesiącem młoda Serbka zyskuje nie tylko uznanie, ale i niezbędne siatkarskie umiejętności! Jej kontrakt obowiązuje jeszcze w następnym sezonie, więc o jej występy w biało-czerwono-białych barwach możemy być spokojni.

W obwodzie trener Cuccarini będzie miał również dwie bardzo młode przyjmujące. Oliwia Laszczyk oraz Julita Piasecka zbierają dopiero swoje doświadczenie i choć zapewne będziemy oglądać je przeważnie w kwadracie rezerwowych, to z czasem mogą przynieść klubowi wiele radości!

Środkowe:

Na środku parkietu z całą pewnością brylować będzie popularna „Lala”, czyli Klaudia Alagierska. Klaudia z każdym kolejnym sezonem spędzonym w ŁKS-ie jednie rośnie. I to nie tylko w oczach kolejnych trenerów „Łódzkich Wiewiór”, ale również w oczach selekcjonera kadry siatkarek – Jacka Nawrockiego!

U boku Klaudii, podobnie jak i w poprzednim sezonie, pojawiać będzie się Joanna Pacak. Rywalizację na środku podniesie zapewne przyjście do klubu Ivany Mrdak. Doświadczenie Serbki z całą pewnością będzie rzutować na resztę koleżanek, dzięki czemu ich umiejętności będą jedynie rosnąć!

Wiele wskazuje na to, że skład tej formacji mamy już w pełni wyklarowany. Swój kontrakt z klubem na następny sezon ma niedługo przedłużyć Klaudia Gajewska i to właśnie ona ma być czwartą, i zapewne ostatnią, środkową.

Rozgrywające:

Na dziś dzień ŁKS pozostał bez rozgrywających i to właśnie ta formacja ulegnie największej modyfikacji. Po zaledwie półrocznej przygodzie z ŁKS-em pożegna się Valeria Caracuta, co na antenie telewizji Toya potwierdzał prezes Hubert Hoffman. 

Pokładanych w sobie nadziei nie spełniła również Eva Mori, która lada dzień ma pożegnać się z klubem. 

Doniesienia medialne sugerują, że jedną z nowych rozgrywających, które zagrają w biało-czerwono-białych barwach będzie Aleksandra Pasznik. Doświadczona zawodniczka ostatni sezon spędziła w pierwszej lidze, a w Łodzi ma pełnić rolę rezerwowej. Prezes Hoffman zapowiadał, że pierwszą rozgrywającą będzie zawodniczka z mocnego zagranicznego kraju, najprawdopodobniej Holandii. Medialne spekulacje łączyły z ŁKS-em była gwiazdę Budowlanych Łódź – Femke Stoltenborg, jednak nie wiadomo na razie na ile było to myślenie życzeniowe, a na ile faktyczna opcja transferowa.

Atakujące:

Główna aktorka tej formacji – Izabela Kowalińska – oficjalnie zakończyła już swoją karierę, a więc nie zobaczymy jej w nadchodzącym sezonie. Jej zmienniczką ma być Katarzyna Zaroślińska-Król, która praktycznie jest już zawodniczką ŁKS-u. Na drodze tego transferu mają stać już jedynie ostatnie formalności.

Drugą z atakujących w poprzednim sezonie była Monika Bociek. Na dziś wiadomo jedynie tyle, że o Monikę zabiega Energa MKS Kalisz. Wiele wskazuje na to, że to właśnie tam Monika spędzi następny sezon. Nazwisko jej następczyni nie jest jeszcze znane, jednak wiele wskazuje na to, iż będzie to nazwisko polskiej siatkarki. 

Libero:

Jeszcze do niedawna wydawało się, że ta formacja jest już obsadzona. Współpraca Krystyny Strasz oraz Anny Korabiec w poprzednim sezonie układała się bardzo dobrze i wiele wskazywało na to, że tak będzie i w następnej kampanii.

Odejście z klubu Korabiec było sporym zaskoczeniem. Dzisiaj jednak należy szukać jej następczyni, a tą według najnowszych doniesień ma zostać wychowanka ŁKS-u – Magdalena Saad, która ostatni sezon spędziła w Pile.

Aktualna kadra ŁKS-u Commercecon Łódź na sezon 2020/2021:
Przyjmujące: Katarina Lazovic, Julita Piasecka, Oliwia Laszczyk, Aleksandra Wójcik, ???
Środkowe: Klaudia Alagierska, Joanna Pacak, Ivana Mrdak, ???
Rozgrywające: ???, ???
Atakujące: Katarzyna Zaroślińska-Król, ???
Libero: Krystyna Strasz, ???