Derby są nasze! ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:2

Emocje, napięcie, walka do ostatnich punktów – wszystko to mogli uświadczyć kibice, którzy przybyli do Sport Areny im. „Ziuny” Żylińskiego, aby obejrzeć siatkarskie derby Łodzi. „Wiewióry”, choć potrzebowały na to tie-breaka, ostatecznie zwyciężyły w tym spotkaniu 3:2.

W pierwszy set lepiej weszły ełkaesianki, które narzuciły rywalkom swoją grę, doprowadzając sprawnie do wyniku 8:3. W ofensywie dobrze pracowały Martyna Grajber wraz z Veronicą Jones-Perry, dzięki czemu w połowie partii „Wiewióry” wciąż posiadały czteropunktową zaliczkę przy stanie 15:11. Budowlane jednak nie chciały powiedzieć ostatniego słowa – mocnym uderzeniem wyróżniała się Ana Cleger wspomagana wydatnie przez Monikę Fedusio i po chwili rywalizacja stała się o wiele bardziej wyrównana – 17:16. Trener Masek zdecydował się na poproszenie o czas, z którego dobrze skorzystała drużyna – w bloku popracowała Klaudia Alagierska, dzięki czemu ponownie to biało-czerwono-białe objęły prowadzenie 20:16. Ełkaesiankom następnie udało się utrzymać prowadzenie i doprowadzić do wygranej w pierwszym secie.

Drugą partię ełkaesiaczki również rozpoczęły dobrze, zdobywając prowadzenie 6:3. Derbowe rywalki ŁKS-u nie oddawały jednak pola biało-czerwono-białym – wyróżniła się przy siatce Monika Fedusio oraz Ana Cleger, a następnie Paulina Damaske, która popisała się asem serwisowym i doprowadziła do remisu 9:9. Po chwili, pierwszy raz w tym spotkaniu na prowadzenie wyszły Budowlane – 13:15. „Wiewióry” nie zamierzały jednak pozostawić tego bez walki, rozpoczęła się wymiana punkt za punkt. Dobrym atakiem popisała się Martyna Grajber i ełkaesianki prowadziły 19:17, a chwilę później było to już 23:20. Wydawało się, że ŁKS zamknie zaraz drugiego seta, jednak tak się nie stało. Trener Budowlanych poprosił o czas, po którym zawodniczki w niebieskich strojach wróciły odmienione, doprowadzając do remisu 24:24. Pierwszą szansę na zwycięstwo w przewagach miał ŁKS. po udanym ataku Weroniki Sobiczewskiej, jednak kolejna zagrywka nie była już tak udana, z czego skorzystały rywalki, doprowadzając do stanu 25:25. Następnie to właśnie Budowlane skorzystały z możliwości jaką otrzymały – najpierw biało-czerwono-białe nie poradziły sobie z zagrywką Any Cleger, zaś set zamknęły siatkarki w niebieskich strojach po błędnym bloku Sobiczewskiej.

Wygrana partia pobudziła Budowlane, które lepiej weszły w kolejnego seta. Ełkaesianki popełniały błędy w przyjęciu, przez co ich rywalki wyszły na prowadzenie 8:5. Siatkarki spod herbu przeplatanki mimo prób wywalczenia lepszych rezultatów nie mogły utrzymać płynności w grze oraz regularności, przez co set zakończył się kolejnym zwycięstwem Budowlanych.

Trener Masek dobrze skorzystał z chwili jaką miał przed czwartym setem – „Wiewióry” weszły w niego całkowicie odmienione. ŁKS zdobył 7 punktów z rzędu, dzięki dobrej zagrywce Roberty Ratzke. Błyszczały także Weronika Sobiczewska czy Kamila Witkowska, dzięki czemu ełkaesianki wciąż utrzymywały siedmiopunktową przewagę przy stanie 14:7. Tak diametralna zmiana postawy biało-czerwono-białych zbiła z pantałyku Budowlane, które zaczęły popełniać błędy w najprostszych aspektach, nie mogąc nadrobić straty do ŁKS-u. Ostatecznie partia ta zakończyła się aż 14 punktami przewagi ełkaesianek – 25:11 – i doszło do tie-breaka.

Tie-break, podobnie jak cała reszta spotkania, również był pełen emocji. Drobną przewagę początkowo zdobyły ełkaesianki, przy stanie 4:3, konsekwetnie ją powiększając i przy zmianie stron było to już 8:5. Budowlane wróciły do gry za sprawą świetnie dysponowanej tego dnia Zuzanny Góreckiej i doprowadziły do remisu 12:12. Przerwa w grze, zawnioskowana przez trenera Maska pomogła ełkaesiankom, które wykorzystały pomyłki popełniane przez rywalki i doprowadziły do wygranej, ostatecznie zwyciężając w derbach Łodzi.

ŁKS Commerececon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:2
(25:20; 25:27; 21:25; 25:11; 15:13)

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0