Czas na derby! Zapowiedź meczu z Budowlanymi

Pierwszy dzisiejszy cel został odhaczony, teraz czas na siatkarki. „Wiewióry” zmierzą się w derbowym starciu z Budowlanymi Łódź, w meczu ważnym nie tylko ze względu na aspekt rywalizacji lokalnej, ale też przez sytuację w tabeli. Ełkaesianki wygrywając to spotkanie zajmą trzecią lokatę w TAURON Lidze.

Wiewióry” podchodzą derbowego pojedynku w dobrej formie. W ostatnich spotkaniach pokonały na wyjeździe groźnego beniaminka z Opola oraz rozprawiły się u siebie z Jokerem Świecie. Nie mogą jednak w tym momencie spuszczać nogi z gazu, gdyż każda utrata punktów będzie tworzyła większy dystans do czołówki tabeli. Szczególnie sentymentalnie mogą do tego starcia podejść Veronica Jones-Perry oraz Martyna Grajber, które zasmakowały już siatkarskich derbów Łodzi, choć znajdując się po drugiej stronie siatki.

Zawodniczki Budowlanych w zeszłym tygodniu przegrały na własnym terenie z Developresem Rzeszów, choć nie bez walki, bo doprowadziły do tie-breaka. Ich gra z wiceliderem TAURON Ligi mogła się podobać, zatem w starciu derbowym będzie można się spodziewać, że nie oddadzą łatwo zwycięstwa podopiecznym Michala Maska. Derbowe rywalki ŁKS-u pod wodzą nowego trenera, Jakuba Głuszaka, w tym sezonie mają problemy z drużynami z czołówki tabeli, choć nie pozostają bezzębne w tych spotkaniach.

Ełkaesiacy, wesprzyjcie dzisiaj „Wiewióry” w tym ważnym spotkaniu! Bilety wciąż są dostępne na stronie sportarena.makis.pl, a także w kasach Sport Areny od godziny 18:00. Pokażmy kto rządzi w tym mieście!