ŁKS wzorem dla innych klubów Ekstraklasy!

Powrót do piłkarskich treningów w dobie pandemii koronawirusa zmusił kluby piłkarskie do zmiany swoich nawyków. Z tego też powodu do ŁKS-u zawitały specjalne bramki dezynfekujące, które zostały przedmiotem pochwał prezesa Ekstraklasy S.A.

Prezes spółki Ekstraklasa S.A. – Marcin Animucki – był wczoraj gościem Pawła Wilkowicza w programie „Sekcja Piłkarska” na portalu sport.pl. Głównym tematem rozmowy był oczywiście powrót do ligowego grania w dobie światowej pandemii.

Prezes spółki zrzeszającej wszystkie kluby piłkarskiej elity nie krył swojego podziwu względem pomysłu, na jaki wpadły władze ŁKS-u.

Ja cieszę się, że wszystkie kluby weszły w ten reżim sanitarny. Teraz też niektóre kluby nie tylko dostosowują się do wytycznych organizacyjnych, ale same wymyślają dodatkowe elementy zabezpieczeń.
W ŁKS-ie zaprezentowano specjalną bramę, przez którą fotoreporterzy, redaktorzy, ale także i inne osoby przechodzą, żeby się zdezynfekować. Było to bardzo ciekawe przedsięwzięcie
– zakończył Animucki.

Specjalne bramki dezynfekujące pojawiły się na terenach Łódzkiego Klubu Sportowego zaraz po wznowieniu treningów. Pomysł na taką formę dodatkowego zabezpieczenia zrodził się we współpracy klubu oraz jednej z łódzkich firm produkujących bezdotykowe myjnie samochodowe.