Beniaminek rozbity! Joker – ŁKS 0:3

Po dość jednostronnym meczu siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego rozbiły ligowego beniaminka ze Świecia. Tym samym Łódzkie Wiewióry udowodniły, że porażka zanotowana w pierwszej serii gier była jedynie małym wypadkiem przy pracy.

Pierwszy set poniedziałkowego spotkania już od samego początku układał się pod dyktando Łódzkich Wiewiór. Łodzianki dość szybko wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę, którą sukcesywnie powiększały w każdej kolejnej akcji. Z dobrej strony w pierwszej partii pokazała się Aleksandra Wójcik, która nękała Jokera zagrywką oraz Katarzyna Zaroślińska-Król, która popisywała się skutecznymi atakami. Obie zawodniczki bardzo mocno przyczyniły się do wygrania premierowego seta w stosunku 25:14.

Nieco więcej pazura gospodynie pokazały na początku drugiej odsłony meczu. Siatkarki Jokera imponowały blokiem, którym karciły kolejne Ełkaesianki. Świeciankom sił wystarczyło jednak wyłącznie do stanu 4:4. Później swój koncert rozpoczęły Łódzkie Wiewióry, które z akcji na akcje pokazywały coraz to lepszą siatkówkę. W pewnym momencie gospodynie zniwelowały kilka punktów straty, jednak znakomicie grająca w drugim secie Katarina Lazović bardzo szybko rozwiała wszelkie marzenia związane z wyrównaniem stanu rywalizacji. Serbka nie dość, że kończyła ataki z brutalnością, to jeszcze była w stanie zaskoczyć rywalki asami serwisowymi. Koncert Ełkaesianek w drugiej odsłonie meczu zakończył się pewnym zwycięstwem do 13.

Na samym początku trzeciej partii w szeregi ŁKS-u wkradło się nieco chaosu. Przez to Ełkaesianki dość szybko straciły trzypunktową zaliczkę, którą wypracowały sobie w pierwszych akcjach. Kolejne fragmenty trzeciego seta to jednak dość wyrównana siatkówka. Oba zespoły punktowały raz za razem, jednak nieco więcej z gry miały gospodynie, które odskoczyły na trzy „oczka”. Waleczne Wiewióry były jednak w stanie zniwelować stratę, jednak nie przyszło im to ani łatwo, ani szybko. Świecianki napsuły faworyzowanym rywalkom sporo krwi, ale nie były w stanie ugrać w poniedziałkowym meczu nawet seta. Pomimo naprawdę walecznej postawy w partii numer trzy musiały uznać wyższość łodzianek, które wygrały ją w stosunku 25:20.

MVP poniedziałkowego spotkania wybrana została Magdalena Saad.

Już w najbliższy piątek Łódzkie Wiewióry ponownie zameldują się na parkiecie. Tym razem w Łódź Sport Arenie zmierzą się z Energą MKS Kalisz.

Joker Świecie – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(14:25; 13:25;20:25