Siatkówka

Kolejne zwycięstwo Wiewiór! #Volley Wrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

W meczu 5. kolejki TAURON Ligi siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego w pełni zdominowały mecz z Volleyem Wrocław i sięgnęły po kolejne pewne zwycięstwo 3:0. Jest to już 5. spotkanie z rzędu, w którym „Wiewióry” wygrają z przeciwniczkami do zera.

Pierwszy set poniedziałkowego spotkania przyniósł nam emocjonującą siatkówkę. Początek pierwszej partii układał się z korzyścią dla gospodyń, gdyż te szybko wyszły na czteropunktową przewagę. Ełkaesianki mimo tego walczyły i odrabiały straty powstałe na początku, doprowadzając do remisu 9:9. Dalsze fragmenty tej partii były wyrównane, gra praktycznie punkt za punkt. Końcówka seta zapowiadała się bardzo niekorzystnie dla łodzianek. Gospodynie zdobywając 23 punkt przybliżyły się do wygrania, pierwszego seta, jednak tak jak na początku, biało-czerwono-białe nie poddały się, doprowadzając do remisu 23:23, a chwile później do prowadzenia. Mimo tego wrocławianki tanio skóry nie sprzedawały, doprowadzając do remisu, po 24. O rozstrzygnięcie seta trzeba była zagrać na przewagi. Tu ełkaesiaki były bezbłędne. Zdobyły szybko dwa punktu, wygrywając pierwszy set.

Z nieco większym spokojem toczył się już set numer dwa. Pierwsze piłki co prawda toczyły się w relacji punkt za punkt, a prowadzenie przeskakiwało z jednej strony siatki na drugą. Wrocławianki, zaczęły kontrolować ten set, tworząc ponownie tak jak w pierwszej partii czteropunktową przewagę, ale ełkaesianki również ponownie nie poddawały się, doprowadzając do wyrównania, dzięki serii czterech punktów. Łodzianki z każdym punktem czuły się coraz lepiej, a efektem było wyjście na prowadzenie 13:12, a chwile później, dzięki kolejnej serii, powiększenie prowadzenia, aż do 7 punktów. Gospodynie chciały podjąć jeszcze rękawice do walki, ale to jednak nie nastąpiło. Łodzianki pewnie dowiozły prowadzenie do końca seta, wygrywając go wynikiem 25:18.

Ostatnia partia rozpoczęła się ponownie wyrównaną wymianą punkt za punkt, aniżeli dominacją jednej z drużyn. Choć tym razem zdecydowanie dłuższą. Przełamanie nastąpiło dopiero po 12 rozegranych oczkach, kiedy ełkaesianki złapały świetną serię, która poniosła je do czteropunktowej przewagi – 15:11. Wrocławianką udało się zdobyć kilka oczek, ale „Wiewióry”, ponownie kolejną serią, tym razem aż ośmiopunktową, odskoczyły rywalką. Siatkarki spod herbu przeplatanki spokojnie zamknęły ostatnią partię ze sporą przewagą punktową, wygrywając spotkanie 25:19.

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(24:26; 18:25; 19:25)

Fot.pawel_ciesielski_08


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119