Koszykówka

Powrót na zwycięski szlak w efektowny sposób! ŁKS Coolpack Łódź – Trefl II Sopot 111:55

Po przegranym wyjazdowym spotkaniu z Tarnovią, ełkaesiacy chcieli powrócić na zwycięski szlak w sobotnim meczu z Treflem II Sopot. To im się udało i to w dobrym stylu! Przebity próg stu punktów zdobytych w jednym spotkaniu i dobra gra mogły cieszyć kibiców, którzy przybyli na to spotkanie do Zatoki Sportu!

Ełkaesiacy potrzebowali dwóch minut na to, aby odpowiednio wejść w spotkanie, a pierwsze punkty przyniosło im celne wykorzystanie przez Bartosza Wróbla trzech rzutów osobistych. Od tego momentu biało-czerwono-biali stopniowo przejmowali całkowitą kontrolę na parkiecie, dzięki czemu pierwszą kwartę zakończyli już z 24 oczkami przewagi. Druga partia spotkania nie przyniosła wielu zmian w sytuacji meczowej – podopieczni trenera Zycha konsekwentnie powiększali swoją przewagę nad przyjezdnymi z Sopotu, którzy nie byli w stanie punktować na poziomie drużyny gospodarzy.

Po powrocie z szatni na parkiet ełkaesiacy zachowali koncentrację i utrzymali swoją grę na równym poziomie, co skutkowało tym, że drużyna gości z minuty na minutę mogła mieć coraz mniejsze nadzieje na niespodziewany comeback. Łodzianie w dobrym stylu wrócili na zwycięski szlak, przebijając przy tym próg 100 punktów zdobytych w jednym meczu!

Na tak dużą liczbę zdobytych punktów złożyło się dobre punktowanie nie jednego, a kilku zawodników. Najlepszym bilansem pochwalić mógł się Bartosz Wróbel (20 oczek zdobytych), zaraz za nim uplasował się zaś center, Przemysław Paduch (17). Kolejni w tej klasyfikacji byli Jacek Gwardecki (15), Norbert Kulon (12), Jarosław Giżyński (11) czy Piotr Keller (10).

ŁKS Coolpack Łódź – Trefl II Sopot 111:55
(34:10; 27:14; 26:15; 24:16)