Fenomenalny mecz Wiewiór! ŁKS Commercecon Łódź – Radomka Radom 3:0

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały pewnie Radomkę Radom 3:0 w ramach 20. kolejki Tauron Ligi. Łodzianki dzięki temu zostają nadal niepokonane w lidze  i do historycznego osiągnięcia, jakim jest wygranie wszystkich spotkań w sezonie zasadniczym, zostało już jedynie dwa mecze. MVP tego spotkania została Lana Scuka.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla łodzianek, te szybko wychodziły na prowadzenia, lecz rywalki nie odpuszczały i odrabiały straty. Przy stanie 17:15 dla Wiewiór wydało się, że przeciwniczki doskoczą w końcu do biało-czerwono-białych, lecz te pokazały, że nie dadzą się zaskoczyć, wychodząc na czteropunktowe prowadzenie. Ekipa z Radomia próbowała jeszcze odwrócić losy tego seta i złapać kontakt, jednakże Wiewióry nie odpuściły już i pewnie dograły tego seta, zwyciężając z przewagą aż sześciu punktów.

Druga partia zaczęła się dużo bardziej wyrównanie. Podopieczne Błażeja Kryształowicza nie poddały się i chciały sprawić niespodziankę, lecz w końcu fenomenalna dyspozycja biało-czerwono-białych nie dawała im większych szans. Siatkarki spod herbu przeplatanki grały jak z nut, na wyróżnienie zasługiwała Zuzanna Górecka oraz Lana Scuka. ŁKS z każdą zagrywką oddalał się od przeciwniczek, nie tracąc koncentracji, co zaprocentowało wygraną w drugiej partii z przewagą tym razem aż ośmiu punktów.

Ostatni set był już tak naprawdę tylko formalnością. Blok oraz atak ze strony ełkaesianek był do bólu skuteczny. Rywalki, mimo że próbowały doskoczyć do łodzianek, koniec koców okazywały się bezradę. Te grały jak z nut, a zwycięstwo w tym secie nikogo nie mogło zdziwić. Wiewióry wygrały ostatnią partię z przewagą aż dziesięciu punktów, wygrywając tym samym swoje 18 spotkanie z rzędu.

ŁKS Commercecon Łódź – MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0
(25:19; 25:17; 25:15)